Reklama

Rzeszowska Pro-Familia w nietypowy sposób umila swoim pacjentkom pobyt w szpitalu. Cyklicznie odbywać się tam będą pokazy filmowe. Przyszłe mamy oczekujące na poród zrelaksują się w gronie najbliższych.

Domowa atmosfera, wygodne fotele i pozytywny repertuar to nieodłączne elementy filmowego projektu. Pierwszy seans „Czas na miłość” odbył się w ubiegły piątek.

– Sale kinową zorganizowaliśmy na trzecim piętrze w szpitalu. Przestrzeń została zaaranżowana tak, aby przyszłe mamy oraz ich rodziny poczuły się jak w domu. Czas ciąży to dla przyszłych rodziców okres radości, ale nierzadko pojawia się również lęk i niepokój o zdrowie nowego członka rodziny. Dlatego tak ważna jest każda chwila relaksu i pozytywne nastawienie. Szczególnie dla kobiet, które dla prawidłowego przebiegu ciąży pozostają w szpitalu przez dłuższy czas – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie.

Pomysł bardzo spodobał się pacjentkom. – Naprawdę świetny pomysł, a przede wszystkim trafnie dobrany repertuar. Dawno nie czułam się tak dobrze – powiedziała jedna z kobiet po zakończeniu premierowego seansu.

Pokazy filmowe będą odbywać się cyklicznie. To nie jedyny pomysł Pro-Familli na urozmaicenie pacjentkom czasu spędzonego w szpitalu. W najbliższym czasie na oddziale ginekologiczno-położniczym pojawi się również regał z pozytywnymi książkami, które pacjentki będą mogły czytać podczas pobytu w szpitalu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama