Reklama

Ekipa budowlana wkroczyła na plac budowy przy alei Sikorskiego w Rzeszowie. Zaczęła się m.in. inwentaryzacja urządzeń podziemnych. Utrudnienia dla kierowców pojawiają się na początku września.

Jak już informowaliśmy, Skanska rozbuduje ponad 2-kilometrowy odcinek od ulicy Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna (do mostku na rzece Strug). Zostanie on poszerzony z dwóch do czterech pasów ruchu.

Budowlańcy wybudują nową nawierzchnię, zjazdy i system odwodnienia, pojawią się również zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 20 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 17 mln zł. Zgodnie z lipcowymi zapowiedziami, w sierpniu miały się rozpocząć pierwsze prace budowlane. I właśnie ruszyły.

– Aktualnie prowadzimy prace związane z inwentaryzacją urządzeń podziemnych i istniejących budynków oraz rozbiórką ogrodzeń do posesji. Organizujemy także zaplecze budowy i przeprowadzamy wycinkę drzew. Tutaj organizacją ruchu kieruje specjalnie wyznaczona do tego zadania osoba – mówi Agnieszka Kotela z firmy Skanska.

Firma przewiduje, że utrudnienia dla kierowców pojawią się na początku września, gdy rozpoczną się prace ziemne.

– Zaczniemy je od strony prawej, jadąc z Rzeszowa w stronę Tyczyna. Tutaj planujemy zawężenie dwóch pasów ruchu, przy jednoczesnym zachowaniu ruchu w obu kierunkach. Na remontowanym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h – wyjaśnia Kotela.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Skanska zapewnia, że o wszystkich utrudnieniach będzie z wyprzedzeniem informować mieszkańców i kierowców. – Zadbamy także o właściwe oznakowanie pionowe dla wszystkich uczestników ruchu – słyszymy od przedstawicieli firmy.

Na utrudnienia muszą się również przygotować właściciele posesji, które znajdują się wzdłuż al. Sikorskiego. Będą oni mieli kłopoty z wyjazdem z posesji.

Rozbudowa al. Sikorskiego od ulicy Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna ma trwać do czerwca 2018 r. To trzeci etap rozbudowy jednej z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 878.

W latach 2007-2008 aleję Sikorskiego rozbudowano od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą. W tamtym roku zakończono rozbudowę alei od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama