Reklama

W dniach 29-30 września zostanie przeprowadzony nabór do piłkarskiej Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie. Rodzice mogą zgłaszać dzieci urodzone w rocznikach 2004 i młodsze.

Akademia Młode Orły w założeniu ma być najlepszym źródłem pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka i jego talentu.

Funkcjonowanie Akademii w Rzeszowie finansowane jest przez Polski Związek Piłki Nożnej, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz miasto Rzeszów. Udział dzieci w Akademii jest całkowicie bezpłatny. W Akademii mogą uczestniczyć zarówno dzieci zrzeszone w klubach sportowych, jak i dzieci, które nie należą do żadnego klubu.

Akademia Młode Orły nie ma na celu konkurowania z lokalnymi klubami, szkółkami bądź akademiami, a jedynie poprawę ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, popularyzacje wśród nich piłki nożnej, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki. Dlatego dzieci mogą brać udział w zajęciach zarówno tych w klubie, jak i w AMO.

Nabór do Akademii w Rzeszowie zostanie przeprowadzony w dniach 29-30 września (od godz. 12:00 do 19:00) w ramach Dni Talentu na Orliku przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika (ul. Gen. J. Dąbrowskiego 82).

Dni Talentu, to święto piłki nożnej, w trakcie których zostaną przeprowadzone testy sprawności fizycznej i piłkarskiej dla chętnych chłopców i dziewczynek. Wyniki zdecydują o przyjęciu młodych piłkarzy i piłkarek do Akademii. Będzie to rodzinny piknik, który ma zachęcać do aktywności fizycznej.

Zasady rejestracji

Aby wziąć udział w Dniach Talentu dziecko musi zjawić się na rejestracji w swojej kategorii wiekowej wraz z rodzicem (opiekunem) i oryginałem wypełnionego formularza rejestracyjnego.

Formularz należy wcześniej pobrać ze strony internetowej www.podkarpackizpn.pl, wypełnić go i mieć ze sobą podczas rejestracji lub zeskanować i przesłać e-mailem na adres: amorzeszow@onet.pl, na który również trzeba zgłosić dziecko do Dni Talentu . W treści e-maila trzeba podać, czy dziecko będzie uczestniczyło w testach sprawnościowych w poniedziałek 29 września, czy we wtorek 30 września.

W razie braku formularza możliwe będzie również wypełnienie go na miejscu na 30 minut przed rozpoczęciem testów.

Testy sprawnościowe polegać będą na wykonaniu przez każde dziecko 4 zadań piłkarskich (zwroty z piłką, bieg bez piłki, drybling, żonglerka nogą) oraz udziale w krótkiej grze kontrolnej. Dzieci oceniane będą przez trenerów i na podstawie tej oceny najlepsze z nich zostaną przyjęte do Akademii.

W kategorii Skrzat (rocznik 2008 i młodsi ) 32 osoby, w kategorii Żak (roczniki 2006-2007) 36 osób oraz w kategorii Orlik (rocznik 2004-2005) 36 osób. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone na stronie www.podkarpackizpn.pl w piątek 3 października o godz. 12:00. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 6 października.

HARMONOGRAM DNI TALENTU

29 września

– 11:30 rejestracja dla kategorii orlik

– 12:00 testy sprawnościowe dla kategorii orlik (2004-05)

– 14:30 rejestracja dla kategorii żak (2006-07)

– 15:00 testy sprawnościowe dla kategorii żak

– 19:00 zakończenie pierwszego Dnia Talentu

30 września

– 11:30 rejestracja dla kategorii żak

– 12:00 testy sprawnościowe dla kategorii żak (2006-07)

– 14:30 rejestracja dla kategorii skrzat (2008 i młodsi)

– 15:00 testy sprawnościowe dla kategorii skrzat

– 19:00 zakończenie Dni Talentu

Więcej informacji pod numerem telefonu: 518 825 598.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: