Reklama

Do pokonania będzie co najmniej 40 km, uczestnicy mają do wyboru cztery trasy. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową już się rozpoczęły.

Pomysłodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest ks. Jacek Stryczek, znany m.in. z takich akcji jest „Szlachetna Paczka”. Po raz pierwszy EKD odbyła się 5 lat temu. Jej uczestnicy przeszli z kościoła św. Józefa w Krakowie do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

EKD organizowana jest także w Rzeszowie. Rok temu wzięło w niej udział 80 osób. Organizatorzy Drogi szacują, że w tym roku będzie 200-300 osób.

– Idea polega na przejściu drogi krzyżowej w milczeniu, nocą, w maksymalnie 10-osobowych grupach na dystansie co najmniej 40 kilometrów – wyjaśniają koordynatorzy EDK w Rzeszowie Adrian Skoczylas i Miłosz Kubit.

EDK to zaprzeczenie pielgrzymki, nie modlimy się wspólnie i nie śpiewamy pieśni.

Rzeszowska edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 20 marca. Uczestnicy mają do wyboru cztery trasy: do Leżajska (51 km i 63 km), Czudca (43 km) i Borku Starego (47 km). Wyruszą o godz. 18:00 sprzed kościoła farnego.

Udział w EDK jest płatny – tylko 10 zł. Uczestnicy otrzymują za to opaski odblaskowe, książeczki z rozważaniami, pamiątkowe gadżety i opis trasy.

– Choć dbamy o „ekstremalność”, trasy są zabezpieczane. Każdy idzie jednak na własną odpowiedzialność, na trasie ludzie przemieszczają się sami – dodają organizatorzy.

Zapisy na EDK odbywają się TUTAJ. Trwają do 19 marca (do północy). 20 marca można zapisać się na miejscu. – Nie mniej jednak, jeśli zostaną przekroczone limity, a mogą nawet przed 19 marca, wówczas nie gwarantujemy “spóźnialskim” otrzymania wszystkich materiałów – zastrzega Adrian Skoczylas.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: