Do pokonania będzie co najmniej 40 km, uczestnicy mają do wyboru cztery trasy. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową już się rozpoczęły.

Pomysłodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest ks. Jacek Stryczek, znany m.in. z takich akcji jest „Szlachetna Paczka”. Po raz pierwszy EKD odbyła się 5 lat temu. Jej uczestnicy przeszli z kościoła św. Józefa w Krakowie do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

EKD organizowana jest także w Rzeszowie. Rok temu wzięło w niej udział 80 osób. Organizatorzy Drogi szacują, że w tym roku będzie 200-300 osób.

– Idea polega na przejściu drogi krzyżowej w milczeniu, nocą, w maksymalnie 10-osobowych grupach na dystansie co najmniej 40 kilometrów – wyjaśniają koordynatorzy EDK w Rzeszowie Adrian Skoczylas i Miłosz Kubit.

EDK to zaprzeczenie pielgrzymki, nie modlimy się wspólnie i nie śpiewamy pieśni.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rzeszowska edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 20 marca. Uczestnicy mają do wyboru cztery trasy: do Leżajska (51 km i 63 km), Czudca (43 km) i Borku Starego (47 km). Wyruszą o godz. 18:00 sprzed kościoła farnego.

Udział w EDK jest płatny – tylko 10 zł. Uczestnicy otrzymują za to opaski odblaskowe, książeczki z rozważaniami, pamiątkowe gadżety i opis trasy.

– Choć dbamy o „ekstremalność”, trasy są zabezpieczane. Każdy idzie jednak na własną odpowiedzialność, na trasie ludzie przemieszczają się sami – dodają organizatorzy.

Zapisy na EDK odbywają się TUTAJ. Trwają do 19 marca (do północy). 20 marca można zapisać się na miejscu. – Nie mniej jednak, jeśli zostaną przekroczone limity, a mogą nawet przed 19 marca, wówczas nie gwarantujemy „spóźnialskim” otrzymania wszystkich materiałów – zastrzega Adrian Skoczylas.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama