W najbliższych dniach Port Lotniczy w Jasionce otrzyma tzw. preliminarz letniej siatki połączeń Ryanaira. Wtedy się okaże, czy od 1 kwietnia przewoźnik uruchomi loty do Trapani, Girony, Glasgow i Birmingham.

– Jesteśmy w bieżącym kontakcie z przedstawicielami Ryanaira i z informacji przekazanych nam wynika, że w ciągu najbliższych kilku dni będzie znany tzw. preliminarz letniej siatki połączeń tego przewoźnika. Teoretycznie prace nad nową siatką połączeń i wprowadzenie jej do systemu sprzedaży powinny być już wykonane, ale z doświadczenia we wzajemnej współpracy wiemy, że przewoźnik potrafił wprowadzać zmiany w połączeniach poza sezonami, zatem czekamy na wyniki tych prac – mówi Łukasz Sikora, rzecznik portu lotniczego w Jasionce.

Lotnisko może stracić uruchamiane jedynie w sezonie letnim połączenia do Trapani, Girony i Glasgow. Na stronie Ryanaira w systemie rezerwacji nie ma tych lotów. Bilety do Birmingham można rezerwować tylko do 2 7 marca.

– Jak na razie powstrzymujemy się od spekulacji związanych z cięciami w tej siatce, bowiem nawet sami przedstawiciele przewoźnika nie komentują sprawy. Mamy nadzieję, że lotnisko w Rzeszowie nadal będzie ważnym portem w kontekście rozwoju połączeń irlandzkich linii, co wielokrotnie podkreślano w naszych rozmowach – dodaje Łukasz Sikora.

rzeszownews@gmail.com

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama