Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce

Niewiele ponad rok będą trwały loty z podrzeszowskiej Jasionki do Berlina, obsługiwane przez linię Ryanair. Do stolicy Niemiec będzie można latać tylko do 27 października.

Olga Pawlonka, odpowiedzialna w Ryanair za sprzedaż i marketing, potwierdziła nam, że irlandzka linia jesienią br. zlikwiduje połączenia z Rzeszowa do Berlina.

– Wszystkie nasze trasy (łącznie 1800) są stale analizowane. Połączenie Berlin – Rzeszów zostanie zawieszone na sezon zimowy 2017/18 z przyczyn handlowych. Nadal jednak będziemy oferowali bilety z Rzeszowa w najniższych cenach. Zimą 2017 r. w ofercie Ryanaira z Rzeszowa znajdzie się 6 tras do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii – poinformowała Pawlonka.

Loty z Rzeszowa do Berlina zostały uruchomione 2 września 2016 r. Przez pierwsze tygodnie – do 28 października – były trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. W sezonie zimowym liczba połączeń zmniejszyła się do dwóch – w poniedziałki i piątki. W tegorocznej letniej siatce połączeń Ryanaira ta liczba zostanie utrzymana.

Władze Jasionki i samorządu wojewódzkiego, który jest właścicielem spółki zarządzającej podrzeszowskim portem, wiązały duże nadzieje z uruchomieniem lotów do Berlina.

– Po Londynie, Dublinie i Paryżu łączymy Podkarpacie z kolejną europejską stolicą. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, ale także sąsiednich województw, jak również Słowaków i Ukraińców zamieszkujących obszary w bliskiej odległości od lotniska w Jasionce – mówił w dniu inauguracji lotów Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mimo, że dopiero co wystartował letni rozkład połączeń Ryanaira, to już wiadomo, że jesienią br. lotów do Berlina z Rzeszowa nie będzie. Ostatni rejs na tej trasie zostanie wykonany 27 października.

Z nowych połączeń w tym roku, Ryanair 7 maja uruchomi połączenie z Rzeszowa na grecką wyspę Korfu – raz w tygodniu w niedziele.

W ofercie irlandzkiej linii lotniczej dostępne są połączenia także do Bristolu, Londynu (Stansted i Luton), East Midlands, Dublina i Manchesteru. W przypadku Stansted, od 24 marca Ryanair zwiększył liczbę połączeń z trzech do czterech tygodniowo.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama