Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, oraz Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia Rzeszów
Reklama

Ratusz wspomoże drugoligową Resovię milionowym zastrzykiem gotówki za promocję Rzeszowa.  Na początek da 500 tys. zł. 

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, jeszcze w maju ogłosił, że jak Resovia awansuje do II ligi, to miasto wesprze klub dodatkowymi pieniędzmi w wysokości 1 mln zł. Dziś już wiemy, że klubowi ten warunek udało się spełnić. Oznacza to też, że i miasto przymierza się już do realizacji swoich obietnic finansowych.

– Klub chcemy wspomóc w formie wykupienia promocji. Za okres od sierpnia do grudnia br. będzie to kwota 500 tys. zł. Pozostałe pieniądze zostaną w tej samej formie przekazane klubowi w przyszłym roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Miasto swoja decyzję o wykupieniu promocji motywuje chociażby tym, że piłka nożna to sport medialny i cieszący się dużą popularnością w naszym kraju. „Fakt ten dostrzegany jest przez potencjalnych sponsorów, którzy analizując rynek piłkarski, inwestują środki finansowe w kluby piłkarskie, stając się ich mecenasami” – czytamy uzasadnieniu decyzji o wsparciu Resovii przez miasto.

„Resovia Rzeszów stanie się również ambasadorem rzeszowskiej piłki nożnej w Polsce, rozgrywając siedemnaście wyjazdowych spotkań. Udział w drugoligowych rozgrywkach rzeszowskiej drużyny będzie stanowić znakomitą okazję do promocji stolicy Podkarpacia na arenie ogólnopolskiej” – czytamy dalej w dokumencie.

Warto też dodać, że Resovia od miasta co roku dostaje także prawie 600 tys. zł w formie dotacji, z czego 200 tys. zł idzie na piłkę nożną. W tym roku klub otrzymał jeszcze dodatkowe 100 tys. zł.

Resovia, po tym jak awansowała do II ligi, swoje mecze rozgrywa na stadionie Stali przy ul. Hetmańskiej. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego na II ligę się nie nadaje. Na stadionie nie ma prawie 500 krzesełek z oparciami dla kibiców, które są wymagane w tej klasie rozgrywek.

1 mln zł, które miasto wyda na promocję za pośrednictwem Resovii, ma być przeznaczone m.in. na banery z logiem Rzeszowa, które będą wisiały podczas meczów. Na konferencjach prasowych będą też rozwijane roll upy ze znakami miasta. 

Ponadto, piłkarze na swojej oficjalnej stronie będą musieli umieścić baner ze zdjęciem Rzeszowa, który przekierowuje na oficjalną stronę miasta. Klub musi się także zgodzić na udostępnianie swojego wizerunku do promocji Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

15 KOMENTARZE

 1. Sponsorowanie piłkarzy drużyny sportowej najlepszego obecnie klubu w mieście 😉 bandytów to sponsorujemy wszyscy płacąc podatki…

 2. Głupich nie sieją…festiwale masz co chwilę, natomiast szczebel centralny w piłce nożnej wrócił do Rzeszowa po paru latach posuchy… najlepiej jest siedzieć przed komputerem i na wszystko narzekać…

 3. Nie – nie chwila – chwila –
  jeszcze jest jeden pilny temat do załatwienia tj
  Ponowna reklamacja płyt granitowych na dopiero co poprawionej w ramach reklamacji ul.3-go Maja
  Zadałem sobie dzisiaj trud i sprawdziłem na szybko od kasztanowej alei po wieże farną
  ; kolejnej wymiany wymaga 23 szt ( słownie dwadziescia trzy ) płyty.
  Gdzie był magik z ratusza jak odebrał reklamacje co ?
  A może kolorowa farbą zaznaczyć te : utrącone i pęknięte do wymiany –
  odejsc od biurek i gonić wykonawce za 7.000.000
  To powinno być lustro a nie dziadostwo

 4. Poproszę o artykuł dotyczący inwestycji publicznych pieniędzy w ZKS Stal Rzeszów, wszystkie sekcje, a także zestawienie inwestycji rózwnież z publicznych pieniędzy w infrastrukturę z której korzystają wsztskie sekcje ZKS Stal Rzeszów.

 5. Artykuł nie precyzuje jasno czy klub otrzymuje ten 1milion dodatkowo czy poprostu do tych 600tyś które i tak otrzymywal miasto dodaje 400 😉

 6. Za 500 tys. to by te 500 krzesełek zrobili bo jeśli drużyna drugoligowa nie może grać na swoim stadionie to jaka to promocja? Promocja dziadostwa jedynie.

 7. Tadek, teraz poczułeś interes na Resovii gdy jest awans i idą wybory i że się można pokazać?? A gdzieś był ze swoją klitą jak nie było kolorowo przy Wyspiańskiego 22 ?? Promowałeś tylko Stal Rzeszów, Resovię mając daleko w du*ie !! Daj sobie już spokój z prezydenturą.

 8. Nikt nie chodzi? Proszę sobie sprawdzić frekwencję w dwóch pierwszych kolejkach II lgi. Na Widzewie ponad 17 tysięcy widzów, w Chorzowie ponad 4 tysiące. Inne stadiony tez między 1-3 tysiące. Rzeszów i Rrsovia przy dobrych wynikach tez będzie przyciągać mieszkańców na Stadion Miejski

 9. a czy nie lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na lepszą promocję miasta w innych mediach, tworząc kampanie, konferencje, festiwale aniżeli na meczach na które nikt nie chodzi????

  De facto to wyrzucenie pieniędzy w błoto, tzw. kolejna dotacja.

Comments are closed.