Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Zbliża się kolejna edycja Rzeszów Breakout Days (12-14 września). Oprócz koncertów, organizatorzy przygotowali inne atrakcje – spacer “śladami Breakoutów” oraz “granie dla Nalepy”.

W sobotę 14 września, o godz. 15:00 przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja rozpocznie się spacer, który pozwoli poznać bliżej historię „Breakoutów”. – Będzie to spacer po miejscach związanych z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout – zapowiada Estrada Rzeszowska, organizator festiwalu. 

Spacer poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz, autorka “Mapy śladami Breakoutów”. Mapa ta pokazuje, gdzie kształtowały się przyjaźnie i pomysły, które dały zaczątek muzycznej rewolucji.

– Tadeusz Nalepa sam powtarzał w wywiadach, że zawsze związany był ze swoim miastem. Dlatego pierwszy punkt na mapie pojawił się naturalnie – pomnik muzyka przy ul 3 Maja. A że pewne rzeczy w mieście Nalepy po prostu się wie, to powoli krok po kroku kształtowała się trasa – twierdzi Estrada Rzeszowska. 

Nieodzowną pomocą wykazał się brat artysty – Czesław Nalepa, który pieczołowicie konsultował każdy punkt spaceru.

Osoby zainteresowane udziałem w spacerze mogą zgłaszać się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku na profilu Estrady Rzeszowskiej – liczba miejsc jest ograniczona. Mapę można natomiast bezpłatnie otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej.

Gramy dla Nalepy 

Również w sobotę o godz. 17:00, w tym samym miejscu, czyli przy pomniku Tadeusza Nalepy po raz kolejny fani i sympatycy zespołu Breakout spotkają się, by wspólnie zagrać jeden z jego najsłynniejszych utworów – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Utwór ten został uznany przez magazyn „Twój Blues” najważniejszym utworem bluesowym XX wieku.

Na ul. 3 Maja zagrają m.in. syn Tadeusza – Piotr Nalepa, Robert Lubera – lider zespołu Nie-Bo, rzeszowski zespół Ślad, a zaśpiewają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec. Estrada Rzeszowska zaprasza na “Gramy dla Nalepy” wszystkich gitarzystów i nie tylko.

Gwiazdą tegorocznego Rzeszów Breakout Days będzie znana polska wokalistka – Katarzyna Kowalska. Jej koncert zaplanowano na piątek, 13 września, na scenie Rynku. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Program Rzeszów Breakout Days 2019

12 września (czwartek):

– Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy (ul. Zamkowa 3)

– godz. 22 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki

Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

13 września (piątek):

Rzeszowski Rynek:

– godz. 19 – Koncert finałowy: 25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej oraz Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa

Hotel Bristol (ul. Kopernika 12):

– godz. 22 – Koncert Martyny Jakubowicz

14 września (sobota):

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

– godz. 17 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Mała scena (ul. 3 Maja) – May, Sold My Soul

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: