Rzeszów Breakout Days 2022. Nalepa w wersji symfonicznej [ZDJĘCIA]

Reklama

W drugi dzień Rzeszów Breakout Days 2022 na Rynku Piotr Nalepa ze swoimi przyjaciółmi, m.in. z Robertem Luberą i Żanetą Luberą, zagrali najbardziej znane utwory Tadeusza Nalepy w wersji symfonicznej. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W piątkowy wieczór pogoda nie rozpieszczała – było pochmurnie i deszczowo, ale z każdą minutą na Rynku było coraz więcej osób. Fanów nieżyjącego Tadeusza Nalepy, „ojca polskiego bluesa”, który wychował się w Rzeszowie, nie brakowało. 

Na koncert przyjechał m.in. Czesław Nalepa, brat założyciela Breakoutu, który z rąk Jolanty Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa, oraz Marcina Dziedzica, dyrektora Estrady Rzeszowskiej, z okazji swoich urodzin otrzymał obraz Agi Krysiuk. 

Aga Krysiuk od 10 lat tworzy obrazy i rzeźby ze starych i uszkodzonych płyt winylowych. Krysiuk wykonała obraz przedstawiający Tadeusza Nalepę i Mirę Kubasińską w 2018 roku dla Estrady Rzeszowskiej z okazji Rzeszów Breakout Days. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piątkowy koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie był szczególny z jeszcze jednego powodu – syn założyciela Breakoutu wydał właśnie nową płytę. Po koncercie, część jego uczestników przeniosło się do kina Zorza, gdzie zagrali John Porter i Agata Karczewska.

Sobota to ostatni dzień Rzeszów Breakout Days 2022. O 16:00 przed pomnikiem Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja gitarzyści odegrają utwór „Kiedy byłem chłopcem”, a później w Parku Polonii Jedności z Macierzą zagrają Daryl Strodes i Nocna Zmiana Bluesa – od 18:00.

Zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu, który upamiętnia Tadeusza Nalepę, możecie zobaczyć TUTAJ. W Zorzy zagrał zespół Nie-Bo z gościnnym udziałem Johna Portera i Wojciecha Klicha.

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama