Rzeszów Breakout Days 2023. The Cobblestones, Frank McComb, Żytecki [FOTO]

Owacją na stojąco zakończył się koncert The Cobblestones & Retro Funk w kooperacji muzycznej z Frankiem McCombem w drugi dzień Rzeszów Breakout Days 2023.

Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w piątek zagrał również pochodzący z Podkarpacia Jakub Żytecki, jeden z najlepszych gitarzystów młodego pokolenia. W tym roku wydał trzeci studyjny album „Remind Me”, który promuje w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. 

Gwiazdą wieczoru był jazzowy The Cobblestones oraz Frank McComb. Trzon zespołu stanowi kwartet: Sebastian Stanny (saksofon), Andrzej Gondek (gitara), Marcin Jadach (bas) i Fryderyk Młynarski (perkusja). 

Wspomniany Frank McComb, amerykański soulowo-jazzowy pianista, wokalista i kompozytor, współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie.

Frank McComb współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke, George Benson, Branford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych. Jest ulubieńcem scen soul, jazzu i R & B.

McComb porównywany jest często w swojej barwie i lekkości brzmienia do Donny’ego Hathaway’a i Steviego Wondera. W piątek udowodnił, że nieprzypadkowo. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W sobotę, w ostatni dzień festiwalu, o godz. 19:00 w Rzeszowskich Piwnicach zagra Marek Raduli z zespołem. Wcześniej, o 16:00, na ul. 3 Maja akcja „Gramy dla Nalepy”, a o 15:00 zostanie odsłonięty mural poświęcony Tadeuszowi Nalepie na ścianie bloku przy ulicy Hetmańskiej 43, w którym artysta mieszkał w latach 1945-1955.

Rzeszów Breakout Days w tym roku odbywa się po raz 14. 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama