Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Tegoroczna akcja „Gramy dla Nalepy” odbędzie się nie tylko przy pomniku „ojca polskiego bluesa” przy ulicy 3 Maja, ale również w internecie. 

„Gramy dla Nalepy” jest jednym ze stałych punktów festiwalu Rzeszów Breakout Days, który w tym roku odbędzie się już po raz dwunasty w dniach 16-18 września. Już wiadomo, że jedną z gwiazd będzie Ørganek.

Przy pomniku Tadeusza Nalepy przy ulicy 3 Maja co roku gromadzą się gitarzyści, by wspólnie odegrać utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Tym razem wspólne granie będzie możliwe dwutorowo – przy pomniku i online.

Osoby chcące wziąć udział w akcji w sieci powinny nagrać swoje wykonanie i wysłać je przez serwis www.wetransfer.com na adres: sindycka-rosol@estrada.rzeszow.pl – do 15 września. Wkrótce potem materiał pojawi się na profilu FB Estrady Rzeszowskiej.

TUTAJ znajdziecie instrukcję grania i gitarowe chwyty. Na kanale YouTube pojawił się też filmik, w którym Robert Lubera tłumaczy, jak zagrać „Kiedy byłem małym chłopcem”.  Szczegółowy program Rzeszów Breakout Days 2021 będzie dostępny już wkrótce. 

Festiwal upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r.

Rok później Tadeusz Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt. Stworzył takie przeboje jak choćby “Kiedy byłem małym chłopcem”, czy “Gdybyś kochał, hej”, “Na drugim brzegu tęczy” albo “Poszłabym za Tobą”.

Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 r. w Warszawie. 25 października 2005 r. zmarła wokalistka kilku składów Breakoutu – Mira Kubasińska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama