Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Od dwóch lat w pierwszą niedzielę września pracownicy podkarpackich firm i korporacji stają na starcie Rzeszów Business Run. W tym roku pomaganie przez bieganie w nowej, bezpiecznej odsłonie. Zapisy startują 27 maja.

Do tej pory Rzeszów Business Run odbył się dwa razy – w 2018 i 2019 r. Impreza jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy, a zawody, oprócz Rzeszowa, startowały tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. W ub. r. w charytatywnej sztafecie wzięło udział łącznie ponad 27 tys. osób.

Tegoroczny bieg (6 września) z konieczności (epidemia koronawirusa) będzie wyjątkowy – pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla wszystkich uczestników ruszą 27 maja i potrwają równe dwa tygodnie – do 10 czerwca.

– Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

6 września 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Rzeszowie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, organizatorzy nie zgromadzą biegaczy na liniach startu w każdym mieście. 

Biegacze pokonają 4-kilometrowy dystans sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranym miejscu – w jednym z rzeszowskich parków, wzdłuż bulwarów nad Wisłokiem czy po okolicznych leśnych ścieżkach.

Nie trzeba, jak dotychczas, biec konkretnie w Rzeszowie, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami. Firmy mogą więc po raz pierwszy zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata.

W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Rzeszowa i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Główne hasło sztafety “Pobiegniesz – pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja, pomimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, chce pomóc jak największej liczbie potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ub. r. na Podkarpaciu pomoc otrzymała 17-letnia Iwona, urodzona z rozszczepem kręgosłupa. 

Zapisy na Rzeszów Business Run 2020 odbędą się przez stronę www.polandbusinessrun.pl. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal, uczestnicy otrzymają przesyłką z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: