Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W najbliższą sobotę (27 października) na rzeszowskich bulwarach odbędzie się piknik rodzinny. Zostanie na nim podjęta próba pobicia rekordu Polski w robieniu pompek. Nie zabraknie też licznych atrakcji dla całej rodziny.

Organizatorami pikniku są Oskar Dobrzeniecki i Jakub Bereś, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, którzy postanowili w nietypowy sposób zorganizować zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. „Zbiórka z pompą” odbędzie się 27 października od 10:00 do 12:30 na rzeszowskich bulwarach.

– Zbiórkę funduszy połączyliśmy z piknikiem rodzinnym, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców naszego miasta. Zamierzamy też pobić rekord Polski w robieniu pompek, dlatego zapraszamy wszystkich miłośników sportu – zachęcają Oskar z Kubą.

Na aukcji licytacji charytatywnej będzie możliwość wylicytowania wartościowych fantów sportowych. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, a do akcji przyłączyły się liczne organizacje i znani sportowcy, m.in. siatkarki Klubu Sportowego Developres, bokser Łukasz Różański, mistrzyni świata w kickboxingu Iwona Nieroda, Szymon Bajor zawodnik KSW.

Podczas pikniku wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Ponadto, organizatorzy przygotowali dla pierwszych 100 uczestników pikniku wyjątkowy prezent – pamiątkową koszulkę „Zbiórki z Pompą”. Akcję wspiera Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który sobotni piknik objął swoim patronatem.

PROGRAM:

27 października, 10:00 – 12.30, rzeszowskie bulwary

– 10:00 Rozpoczęcie pikniku

– 10:05 Koncert „Waldemar Wywrocki Dzieciom”

– 10:30 Wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi bokser – Łukasz Różański

– 10:45 Treningi z gwiazdami sportu – dla całej rodziny KS DEVELOPRES, IWONA NIERODA, ŁUKASZ RÓŻAŃSKI, SZYMON BAJOR

– 11:30 Licytacja charytatywna

– 12:00 Wspólne bicie rekordu Polski w robieniu pompek

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama