Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Młodzi ludzie na całym świecie ponownie wyjdą na ulice w obronie planety. 29 listopada odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Także w Rzeszowie. 

Rzeszów brał udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym, który odbył się 20 września. Przed nami kolejny strajk. Data 29 listopada nie jest przypadkowa. To wtedy na całym świecie odbędzie się “Black Friday” – w sklepach będą wyprzedaże, a co się z tym wiąże – zakupowe szaleństwo. Organizatorzy strajku chcą zwrócić uwagę na to, że przemysł dla zysków przyczynia się do emisji dużej ilości gazów cieplarnianych do atmosfery.

Do najbliższego ogólnoświatowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego również dołącza rzeszowska młodzież. – Już po raz trzeci w naszym mieście planujemy opuścić piątkowe zajęcia i wyjść na ulice Rzeszowa, aby pokazać, że nasza przyszłość nie jest nam obojętna – zapowiadają organizatorzy MSK. Podczas poprzedniego protestu nawoływano o rozsądne i przemyślane wybory w trosce o przyszłość swoją i swoich bliskich.

– Nasze postulaty podpisało siedem wpływowych partii politycznych, z których realizacji będą teraz rozliczani. Tym razem, pod hasłem przewodnim „Dosyć słów, teraz czyny!” będziemy domagać się rozpoczęcia realnych i intensywnych działań, które zapewnią nam godne życie za kilkadziesiąt lat – dodaje Młodzieży Strajk Klimatyczny w Rzeszowie. 

Protest rozpocznie się o godz. 12:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Skandując hasła nawiązujące do klimatu, po wyjściu z parku, uczestnicy strajku przejdą pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego, a stamtąd pod Urząd Wojewódzki, gdzie zatrzymają się, by wygłosić przemowy dotyczące spraw klimatycznych. Będzie również otwarta mównica, gdzie osoby niezwiązane z organizacją strajku, będą miały możliwość powiedzieć coś od siebie.

– Strajk jest inicjatywą młodzieży, ale zaproszony jest każdy, ponieważ katastrofa klimatyczna nie ominie nikogo. Ludzie to przyszłość, a przyszłość jest zagrożona – podkreślają organizatorzy rzeszowskiego MSK.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: