Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu marsz nacjonalistów - 13 grudnia 2016 roku w Rzeszowie
Reklama

– Nacjonalizm to NIE Patriotyzm! Wolność i pokój nie są już oczywistością – twierdzą organizatorzy ogólnoeuropejskiej akcji “13-10 Przeciw Nacjonalizmowi – za Zjednoczoną Europą”. Dołącza do niej także w Rzeszowie. 

W sobotę 13 października 5 milionów Europejek i Europejczyków podnosi wspólnie głos
przeciw nacjonalizmowi i za zjednoczoną, demokratyczną Europą.

– Pragniemy Europy wolności i pokoju. W zamian do głosu dochodzi nacjonalizm. Rozprzestrzenia się nietolerancja. Głośniejsza staje się nienawiść, przemoc wkracza w codzienność. Podsycany jest strach przed innym, obcym i przekuwany w polityczny kapitał – informują Obywatele RP i STOP fałszowaniu historii, organizatorzy sobotniej akcji. 

– Rozbrzmiewa wołanie za silną ręką. Korupcja podkopuje podstawy społeczeństw. Następuje erozja państwa prawa. Osiągnięcia socjalne i ciężko wywalczone prawa są zagrożone. Wolność i pokój nie są już oczywistością – twierdzą organizatorzy. 

Do akcji “13-10 Przeciw Nacjonalizmowi – za Zjednoczoną Europą” w sobotę przyłącza się także Rzeszów o godz. 14:00 u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej. Organizatorzy zapraszają wszystkie środowiska: przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, stowarzyszenia, wspólnoty religijne, NGO’s, artystów, obywateli…

“Jest nas wielu! Pokażmy się 13.10. Głośno i wyraźnie!” – zachęcają organizatorzy.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Dokladnie, Rzeszów =/= kilkunastu osobom które się na to zjadą (sami organizatorzy + 5 przechodniów którzy nieświadomie zatrzymają się żeby zobaczyć czy za darmo czegoś nie dają xD)

  2. No fajnie – racja !
    Zjednoczyć to sie możemy po południu przy stole i korkociągu bedziemy zjednoczeni przy jednym stole.
    Ale przy żłobie nie ma zjednoczenia każda świnia żre ile wlezie i to szybko bo inne nie spią i pałaszują równo ; O !

  3. Zdrajcy i oszuści wyjdą za zjednoczoną europą,czyli zacieranie tożsamości narodowości Polski.Dzień niepodległości to jest dzień Wolnej Polski o którą walczyli nasi przodkowie,i Polacy mają prawo obchodzić dzień niepodległej,jak Amerykanie i inne kraje też obchodzą dzień niepodległości.Tylko u nas jest problem bo Polacy chcą być Polakami a nie niewolnikami trzeciej rzeszy…Precz od Wolnej Polski.

  4. Rzeszów czyli konkretnie kto? Bo ja np. nie planuję dołączać się do żadnej akcji. “Organizatorzy (czyli konkretnie kto?) zapraszają wszystkie środowiska” (czyli konkretnie kogo?). Kolejna pseudoinicjatywa jakiejś bliżej nieokreślonej pseudoorganizacji. W praktyce będzie garstka ludzi – tzw. organizatorzy, dwóch czy trzech “dziennikarzy” i kilku przypadkowych gapiów.Zjednoczona Europa to utopia, każda nacja ciągnie w swoją stronę; Szuman się w grobie przewraca, patrząc jak jego idea Europy, jako Europy wartości, jest wypaczana i naginana do partykularnych interesów określonych grup.

Comments are closed.