Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu marsz nacjonalistów - 13 grudnia 2016 roku w Rzeszowie

– Nacjonalizm to NIE Patriotyzm! Wolność i pokój nie są już oczywistością – twierdzą organizatorzy ogólnoeuropejskiej akcji „13-10 Przeciw Nacjonalizmowi – za Zjednoczoną Europą”. Dołącza do niej także w Rzeszowie. 

W sobotę 13 października 5 milionów Europejek i Europejczyków podnosi wspólnie głos
przeciw nacjonalizmowi i za zjednoczoną, demokratyczną Europą.

– Pragniemy Europy wolności i pokoju. W zamian do głosu dochodzi nacjonalizm. Rozprzestrzenia się nietolerancja. Głośniejsza staje się nienawiść, przemoc wkracza w codzienność. Podsycany jest strach przed innym, obcym i przekuwany w polityczny kapitał – informują Obywatele RP i STOP fałszowaniu historii, organizatorzy sobotniej akcji. 

– Rozbrzmiewa wołanie za silną ręką. Korupcja podkopuje podstawy społeczeństw. Następuje erozja państwa prawa. Osiągnięcia socjalne i ciężko wywalczone prawa są zagrożone. Wolność i pokój nie są już oczywistością – twierdzą organizatorzy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do akcji „13-10 Przeciw Nacjonalizmowi – za Zjednoczoną Europą” w sobotę przyłącza się także Rzeszów o godz. 14:00 u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej. Organizatorzy zapraszają wszystkie środowiska: przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, stowarzyszenia, wspólnoty religijne, NGO’s, artystów, obywateli…

„Jest nas wielu! Pokażmy się 13.10. Głośno i wyraźnie!” – zachęcają organizatorzy.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama