Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Rzeszów ma duże szanse, by dostać się do finału plebiscytu „Świeć się” na najładniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce. 

Termin regionalnego głosowania, które rozpoczęło się 14 grudnia, mija 7 stycznia. Do finału akcji przejdzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości – po jednym z każdego województwa. Na Podkarpaciu prowadzi Rzeszów przed Brzostkiem i Iwoniczem-Zdrój. 

W charytatywnym konkursie Energi wielkość miasta nie ma znaczenia. To, czy zdobędzie ono energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł dla potrzebujących oraz prawo do walki o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zależy od piękna i popularności świątecznych dekoracji.

Głosować można tylko do czwartku (7 stycznia) na SwiecSie.pl. Chcesz zwiększyć szanse Rzeszowa na zwycięstwo w regionalnej odsłonie plebiscytu? Kliknij TUTAJ

W tym roku wśród nagród znajdą się specjalne lampy UV, wspomagające walkę z koronawirusem. Zostaną one przekazane do wszystkich mistrzów wojewódzkich. Urządzenia służą do dezynfekcji pomieszczeń i mogą być bardzo przydatne w miejscach, w których przebywają osoby szczególnie narażone na zakażenie, m.in. osoby starsze czy chore.

Głosowanie jest bardzo proste – wystarczy wejść na stronę SwiecSie.pl, odszukać swoje miasto wchodząc we właściwe województwo, a następnie kliknąć w przycisk „Zagłosuj”. Każdy może pomóc swojemu faworytowi, m.in. udostępniając znajomym w mediach społecznościowych link do głosowania na wybrane miasto.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tegorocznej edycji udział bierze już ponad 150 miast z całej Polski. Głosowanie w etapie regionalnym „Świeć się z Energą” zakończy się 7 stycznia wyłonieniem 16 mistrzów województw z największą liczbą głosów. Spośród nich w finale ogólnopolskim organizatorzy wybiorą Świetlną Stolicę Polski. Głosowanie w drugim etapie potrwa od 14 do 25 stycznia.

Zwycięzca ogólnopolski otrzyma sprzęt o łącznej wartości 50 tys. zł.

Plebiscytowi towarzyszy konkurs fotograficzny. Amatorzy fotografii rywalizują w kilku kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Szopka. Nagrody zostaną przyznane w 5 kategoriach: 3 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix, 1000 zł dla pięciu zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz 25 wyróżnień o wartości 500 zł.

Dodatkowo, w każdym województwie nagrodzonych będzie po trzech autorów prac, które zdobędą najwięcej punktów w głosowaniu internautów. Konkurs fotograficzny potrwa do 25 stycznia.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama