Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciach od góry: Marcin Warchoł, Konrad Fijołek, Grzegorz Braun i Ewa Leniart

Radio RMF FM jako pierwsze medium w Polsce organizuje debatę przed wyborami prezydenckimi w Rzeszowie. Do dyskusji zaproszeni zostali wszyscy zarejestrowani kandydaci.

Debata rozpocznie się w czwartek (22 kwietnia) na antenie RMF FM w samo południe i będzie kontynuowana w nowej internetowej stacji informacyjnej – Radiu RMF24.pl, na portalu RMF24.pl oraz w mediach społecznościowych rozgłośni.

Do debaty zaproszono wszystkich czterech kandydatów: Marcina Warchoła (popierany przez Tadeusza Ferenca), Konrada Fijołka (wspólny kandydat partii opozycyjnych), Grzegorza Brauna z Konfederacji i Ewę Leniart (popierana przez PiS). Wszystkie sztaby potwierdziły już swój udział.

Debata podzielona będzie na cztery części. W pierwszej kandydaci przedstawią swoją wizję zarządzania miastem i roli Rzeszowa na tle spraw ogólnopolskich. Druga runda koncentrować się będzie na pytaniach dotyczących lokalnych spraw Rzeszowa.

W trakcie trzeciej części uczestnicy będą zadawać pytania sobie nawzajem – każdy z kandydatów będzie miał wówczas szansę przepytać wszystkich swoich rywali. Ostatnia część to rodzaj exposé, apelu poszczególnych kandydatów do wyborców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Mamy świadomość, że wynik wyborów jest ważny przede wszystkim dla mieszkańców Rzeszowa, ale będzie miał też znaczenie ogólnopolskie – dla układu sił w Zjednoczonej Prawicy oraz w opozycji. W maju oczy wszystkich zainteresowanych polityką będą skierowane na Rzeszów – mówi Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM.

Przedwyborcze starcie poprowadzą dziennikarze RMF FM: Paweł Balinowski i Grzegorz Kwolek. Przed drugą turą wyborów (23 maja), jeśli do niej dojdzie, RMF FM ponownie zaprosi kandydatów, by jeszcze raz porozmawiali o swojej wizji Rzeszowa. Pierwsza tura wyborów zaplanowana jest na 9 maja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama