Rzeszów ma „Przystań” dla młodzieży i dzieci potrzebujących wsparcia [FOTO]

Między innymi na ciepły posiłek i pomoc w odrabianiu zadania domowego mogą liczyć młodzież i dzieci, które trafią do „Przystani” przy placu Wolności 4 w Rzeszowie.

 

 

– To prawdziwy wymiar rewitalizacji. Bo przecież nie chodzi jedynie o to, by coś odmalować lub zreperować, ale by stworzyć przestrzeń społeczną – mówił o nowo otwartej „Przystani” prezydent Konrad Fijołek. – Młodzi ludzie zyskali miejsce do zawierania przyjaźni i do spotkań – zachwalał. 

„Przystań” powstała na parterze budynku przy placu Wolności 4. Ma jednak służyć nie tylko integracji, lecz także rozwojowi. Pedagodzy z placówki zaoferują dzieciom i młodzieży pomoc w nauce, wyjścia i wyjazdy kulturalno-edukacyjne, zajęcia sportowe, teatralne i taneczne, a nawet ciepły posiłek.

– Zależy nam, aby powstało tutaj miejsce radosne, ciepłe i bezpieczne. Takie, w którym podopieczni będą się czuć jak u siebie w domu, ale nareszcie po pandemicznej przerwie spotkają się z rówieśnikami – podkreślała w poniedziałek, podczas otwarcia „Przystani”, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie Irena Marszałek.

„Przystań” dla każdego

„Przystań” przy placu Wolności działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Mogą z niej korzystać wszystkie dzieci w wieku od 6 do 16 lat – bez ograniczeń.

– Nie stosujemy żadnych kryteriów. Mamy 25 miejsc wewnątrz budynku i dodatkowo 10 na zewnątrz – wyliczała dyrektor Marszałek.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Przystań” tworzą podwórko i dwie sale: jedna to komputerowa (z czterema stanowiskami), druga – gier i zabaw, z kanapą, stołem i zabawkami. 

– Bardzo nam się tutaj podoba. Będziemy przychodzić codziennie – zapewniały dzieci, które w poniedziałek korzystały z „Przystani”. 

To pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Powstała za 1,3 mln zł dzięki dofinansowaniu unijnemu. – Wierzmy, że „Przystań” na stałe wpisze się w krajobraz Rzeszowa – wyraziła nadzieję Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama