Zdjęcie: Archiwum Rzeszów News

Rzeszowska firma Asseco Poland opublikowała film o stolicy Podkarpacia. Wynika z niego, że płatna strefa parkowania, która działa w Rzeszowie, przyczyni się do odkorkowania miasta. 

„Dynamiczny i szybki rozwój polskich miast to fakt. W ciągu ostatnich 20 lat liczba aut na naszych ulicach zwiększyła się czterokrotnie. To duże wyzwanie dla samorządów i mieszkańców. Korki, trudności ze znalezieniem miejsc parkingowych, niepotrzebny ruch generowany przez kierowców, bezskutecznie krążących po wąskich uliczkach, w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego. Przed takimi wyzwaniami stanął również Rzeszów” – informuje Asseco Resovia.

Rozwiązaniem dla tych problemów ma być strefa płatna parkowania, która w Rzeszowie zaczęła działać od 4 stycznia. Za jej wdrożenie odpowiadała firma Asseco Poland. Miasto zapłaciło jej 11 mln zł. Asseco przypomina, że to kolejna inwestycja, którą zrealizowała dla Rzeszowa. Wcześniej firma wykonała System Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystankach MPK.

Na filmie, który Asseco Resovia opublikowała w serwisie Youtube, wypowiada się m.in. Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. Ustrobiński mówi, że miasto w 2007 r. rozpoczęło poprawiać miejską komunikację. Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji i Targowisk w Rzeszowie, mówi z kolei, że innowacyjnym rozwiązaniem w płatnej strefie parkowania jest to, że kierowcy są naprowadzani, gdzie mogą znaleźć wolne miejsca parkingowe.

– Teraz w modzie jest „smart city” – mówi na filmie Jerzy Tabin.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zobaczcie cały film

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”1″ codes=”true”]

Reklama