Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowska firma Asseco Poland opublikowała film o stolicy Podkarpacia. Wynika z niego, że płatna strefa parkowania, która działa w Rzeszowie, przyczyni się do odkorkowania miasta. 

„Dynamiczny i szybki rozwój polskich miast to fakt. W ciągu ostatnich 20 lat liczba aut na naszych ulicach zwiększyła się czterokrotnie. To duże wyzwanie dla samorządów i mieszkańców. Korki, trudności ze znalezieniem miejsc parkingowych, niepotrzebny ruch generowany przez kierowców, bezskutecznie krążących po wąskich uliczkach, w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego. Przed takimi wyzwaniami stanął również Rzeszów” – informuje Asseco Resovia.

Rozwiązaniem dla tych problemów ma być strefa płatna parkowania, która w Rzeszowie zaczęła działać od 4 stycznia. Za jej wdrożenie odpowiadała firma Asseco Poland. Miasto zapłaciło jej 11 mln zł. Asseco przypomina, że to kolejna inwestycja, którą zrealizowała dla Rzeszowa. Wcześniej firma wykonała System Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystankach MPK.

Na filmie, który Asseco Resovia opublikowała w serwisie Youtube, wypowiada się m.in. Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. Ustrobiński mówi, że miasto w 2007 r. rozpoczęło poprawiać miejską komunikację. Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji i Targowisk w Rzeszowie, mówi z kolei, że innowacyjnym rozwiązaniem w płatnej strefie parkowania jest to, że kierowcy są naprowadzani, gdzie mogą znaleźć wolne miejsca parkingowe.

– Teraz w modzie jest „smart city” – mówi na filmie Jerzy Tabin.

Zobaczcie cały film

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

 1. Filmik im nie wyszedł, szczególnie w oczy rzucają mi się:

  – błędy w wyświetlaniu godziny widać na filmie (kiedyś jeszcze w prawy dolnym roku na tablicach RTM wyświetlała się godzina, jechałeś rowerem i widziałeś czas, teraz jakiś spam tam puszczają)
  – smog nad miastem
  – tekst w stylu p. Ferenca że Rzeszów jest ostatnim miastem w Polsce który wprowadził ten system – jakby było się czym chwalić
  – zablokowane komentarze na yt (pewnie hejt leciał)
  – słupy na drodze rowerowej obok przystanku na warszawskiej (aż dwa razy tą scenę powtarzają jakby chcieli się tym chwalić)

  z plusów:
  + firma z podkarpacia

 2. Przyjrzyjcie się jakie głupoty wyświetlają tablice SPP:
  http://84.38.160.230/zajetosc/web/
  Ul.Targowa (w kierunku ul. Szopena) tablica wskazuje kierunek do ul. Słowackiego w lewo czyli na kolorowy most.
  Ul. Piłsudskiego za mostem (w kierunku centrum) tablica wskazuje kierunek do ul. Asnyka w lewo czyli w stronę ul. Targowej a na Sobieskiego prosto czyli dalej w kierunku ul. Piłsudskiego
  Itd, itp…

  żeszuf stolica imitacji…

 3. Asseco nie zajmujcie się błahostkami tylko w końcu skończcie projekt dla ARIMR. Bo na razie to hańbicie Rzeszów i ludzie są na was wkurzeni.

 4. Tablice na przystankach jak pan Marek Filip mówi w 4:20 min w razie informują jak autobusy są opóźnione po kilka minut a na tablicy jak wybije jego godzina to znika i ktoś nie wie czy odjechał autobus wcześniej czy nie

 5. Propagandowy filmik pokazuje tablice błędnie wskazujące kierunki dojazdu do poszczególnych ulic. Fałsz, cynizm i hipokryzja aż tryska z obrazu…

  żeszuf stolica imitacji

Comments are closed.