Rzeszów rozbił bank – powiedzieli organizatorzy konferencji „Miasta przyszłości”, którzy przeprowadzili także dwa rankingi i na uroczystej gali wręczyli wyróżnienia. Konferencja odbyła się 8 i 9. lipca w salach Stadionu Narodowego w Warszawie, a jej organizatorem był Ośrodek Dialogu i Analiz THINKTANK.

Miasta w podzielono na 3 kategorie wg ilości mieszkańców: do 60 tys., od 60 do 120 tys. i ponad 120 tys. mieszkańców, a następnie w każdej kategorii przyznano nagrodę główną i po dwa wyróżnienia – odrębnie dla prezydentów i osobno dla miast. Wśród prezydentów miast powyżej 120 tys mieszkańców pierwsze miejsce, jako „Lider Miasta Przyszłości 2015” otrzymał Prezydent Tadeusz Ferenc. Oprócz tego Rzeszów, jako jedyne miasto spośród wszystkich wyróżnionych nagrodami dla prezydentów, również otrzymał najwyższą nagrodę w swojej kategorii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponieważ Prezydent jest na urlopie, a ja uczestniczyłem w części merytorycznej konferencji, to miałem niespodziewaną przyjemność odbierać te wyróżnienia. Dodać muszę, że równie sympatyczne były liczne wyrazy uznania i podziwu dla naszego Miasta, jakie odbierałem w kuluarach.

Reklama