Rzeszów miejscem rozmowy telefonicznej Dudy z Trumpem

Andrzeja Duda, prezydent RP, odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem-elektem USA Donaldem Trumpem. Miejscem rozmowy był Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

 

Andrzej Duda w środę przyjechał do Rzeszowa. Prezydent RP jest honorowym patronem rozpoczętego w czwartek dwudniowego Kongresu 590, który odbywa się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

Jak informuje Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, wczoraj wieczorem w urzędzie  krótką wizytą przebywał Andrzej Duda.

– Prezydent skorzystał z łączy telefonicznych i z gmachu Urzędu rozmawiał z prezydentem-elektem USA Donaldem Trumpem – podał Urząd Marszałkowski.

Komunikat w sprawie rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem wydała Kancelaria Prezydenta RP.

„Prezydent RP pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach i wyraził wdzięczność za jego spotkanie z przedstawicielami Polonii w trakcie kampanii oraz przychylne słowa o Polsce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prezydent elekt zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce, a prezydent elekt zaprosił Prezydenta RP do Stanów Zjednoczonych” – czytamy w komunikacie.

Po rozmowie w sali posiedzeń zarządu województwa podkarpackiego odbyło się krótkie spotkanie Andrzeja Dudy z wojewodą Ewą Leniart, marszałkiem Władysławem Ortylem oraz sekretarzem województwa Lesławem Majkutem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama