Zdjęcie: Pomagam.pl
Reklama

Dwa rzeszowskie zespoły Perspective Band i Grzane Wino zagrają 6 grudnia koncert charytatywny „Gramy dla Górczewskiej”. 

Koncert ma wesprzeć mieszkańców spalonego bloku H przy ulicy Górczewskiej 181 w Warszawie. W nocy z 15 na 16 października br. w podziemnym parkingu spłonęło aż 47 aut, z 70 mieszkań ewakuowano 150 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale blok nie nadaje się do dalszego zamieszkania, wielu mieszkańców straciło dach nad głową. 

To właśnie z myślą o mieszkańcach Górczewskiej 6 grudnia o godz. 17:00 nie w studiu Estrady Rzeszowskiej, jak pierwotnie planowano, a w „Torowa Studio” przy ulicy Torowej 3 w Rzeszowie odbędzie się koncert charytatywny „Gramy dla Górczewskiej”. W trakcie 2-godzinnego koncertu zostanie uruchomiony specjalny link do wpłaty dowolnych datków, w całości przekazywanych na spalony blok przy ulicy Górczewskiej 181. 

Organizatorem koncertu jest zespół Perspective Band wraz z zaprzyjaźnioną grupą Grzane Wino. Obie formacje pochodzą z Rzeszowa i choć reprezentują odmienny styl muzyczny to łączy ich dobro, które dzięki muzyce chcą przekazać dalej. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali również inni artyści.

Link wyświetlony podczas koncertu aktywny zostanie przez cały czas trwania muzycznej uczty, jak również po jej zakończeniu. Koncert można będzie obejrzeć na żywo na Youtube  i Facebooku. Patronuje mu Rzeszów News. 

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu zespół Perspective Band

Perspective Band oscyluje w okolicach bluesa, polskiego blues-rocka z mieszanką gitarowo-harmonijkowego grania o prawdziwie amerykańskim charakterze. Posiada na swoim koncie wydany album studyjny pt. „Kiedy wrócą…”, który cieszy się popularnością w audycjach bluesowych rozgłośni radiowych.

Piosenki autorskie wypełniające większość repertuaru, są przeplatane interpretacjami utworów wielkich mistrzów jak Muddy Waters, B.B. King, Stevie Ray Vaughan, Tampa Red, Little Walter, Elmore James, Eric Clapton, Tadeusz Nalepa.

Z kolei Grzane Wino porusza się w nurcie ballady folkowej, piosenki turystycznej i poetyckiej. Ma na swoim koncie kilkanaście sukcesów festiwalowych, koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Nagrał dwie płyty „Bieszczady” i „Zielone pudełko”. Na koncertach grupa wprowadza słuchaczy w baśniowy klimat gór, słychać w ich muzyce i tekstach szemrzące strumienie, spadające gwiazdy i irlandzkie zagrywki. Grzane Wino niedawno wygrało międzynarodowy festiwal Interporta w Czechach.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu zespół Grzane Wino

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: