Reklama

Rzeszów po raz kolejny bierze udział w plebiscycie na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce. Na etapie wojewódzkim na razie wyprzedza Dębicę i Przemyśl.

Plebiscyt „Świeć Się z ENERGĄ” został zorganizowany już po raz szósty. Składa się z dwóch etapów. Do 30 grudnia internauci wybierają najpiękniej oświetlone miasto w każdym z województw.

Na Podkarpaciu w plebiscycie bierze udział 13 miast. Rzeszów jak na razie jest liderem głosowania. Otrzymał dotychczas 853 głosy. Na drugim miejscu jest Dębica – 564, trzeci Przemyśl – 104. Wojewódzką stawkę zamyka Lesko – 4 głosy.

Zwycięzca zostanie zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału, a dodatkowo otrzyma energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel charytatywny.

Etap ogólnopolski rozpoczyna się 2 stycznia 2015 r. Internauci będą wybierać spośród 16 miast to, które ich zdaniem najbardziej zasługuje na tytuł najpiękniej rozświetlonego świątecznie miasta w Polsce.

Zwycięzca otrzyma sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który trafi do wybranego domu dziecka lub na inny cel społeczny. Nagrodę ufundowała spółka Energa Oświetlenie. Etap finałowy będzie trwał do 23 stycznia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do głosowania na Rzeszów zachęca urząd miasta. Wystarczy wejść na stronę www.SwiecSie.pl lub facebookową aplikację TUTAJ. Można tam obejrzeć galerię świątecznych iluminacji i zagłosować.

W poprzedniej edycji plebiscytu stolica Podkarpacia zajęła trzecie miejsce. Wygrała Bielsko-Biała, drugi był Szczecin.

Każdy kto chce zrobić sobie dodatkowy prezent, może wygrać atrakcyjne nagrody w indywidualnym konkursie fotograficznym. Wystarczy przesłać świąteczne zdjęcia i głosować na www.SwiecSie.pl.

Jak Rzeszów jest świątecznie oświetlony? Możecie zobaczyć TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama