Reklama

Rośnie liczba, które podpisały się pod petycją przeciwko nazywaniu przez Facebooka Rzeszowa miastem Reischshof. Wczoraj (21 maja) było 46. podpisów. Dzisiaj do godz. 14:30 pod petycją podpisało się już 415 osób.

Petycja jest dostępna TUTAJ. Na Facebooku powstał profil „Rzeszów to nie Reichshof”, który do tej pory „polubiło” 1547 osób.

– Domagamy się, aby w waszym serwisie zaprzestano używania nazwy Reichshof jako nazwy miasta Rzeszów. Mimo ustawienia języka na polski, publikowanie obrazów oraz filmów z włączoną lokalizacją, często kończy sie informacją, że tenże obraz bądź video został opublikowany w mieście Reichshof. Wielu mieszkańcom Rzeszowa nazwa Reichshof kojarzy się z Hitlerowską okupacją miasta, oraz przywołuje dramatyczne obrazy II wojny światowej – napisali autorzy petycji, która ma być skierowana do administratorów Facebooka.

– Tak heroicznie o nasze miasto walczyli rzeszowiacy, chyba nie po to, żeby teraz przewalała się ta ohydna niemiecka nazwa – uważają administratorzy profilu „Rzeszów to nie Reichshof”. – Ja bym się wstrzymał z tą petycją dopóki temat nie będzie popularny – zająłbym się promocją problemu w mediach, a jak się zrobi szum to dołączył do tego petycję – proponują internauci w komentarzach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy udało się zmienić ten reischoff na Rzeszów. Nie wiem kto miał taki fantastyczny pomysł, żeby wogóle tak nazwać nasze miasto na facebooku

  2. Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie i brak logiki. Po cóż w ogóle używać niemieckiej nazwy zamiast polskiej? a jeśli już ktoś chce żeby brzmiało bardziej międzynarodowo, to pasowałoby użyć zangielszczonej nazwy bez kreseczki nad O i po sprawie.

Comments are closed.