Reklama

Rośnie liczba, które podpisały się pod petycją przeciwko nazywaniu przez Facebooka Rzeszowa miastem Reischshof. Wczoraj (21 maja) było 46. podpisów. Dzisiaj do godz. 14:30 pod petycją podpisało się już 415 osób.

Petycja jest dostępna TUTAJ. Na Facebooku powstał profil „Rzeszów to nie Reichshof”, który do tej pory „polubiło” 1547 osób.

– Domagamy się, aby w waszym serwisie zaprzestano używania nazwy Reichshof jako nazwy miasta Rzeszów. Mimo ustawienia języka na polski, publikowanie obrazów oraz filmów z włączoną lokalizacją, często kończy sie informacją, że tenże obraz bądź video został opublikowany w mieście Reichshof. Wielu mieszkańcom Rzeszowa nazwa Reichshof kojarzy się z Hitlerowską okupacją miasta, oraz przywołuje dramatyczne obrazy II wojny światowej – napisali autorzy petycji, która ma być skierowana do administratorów Facebooka.

– Tak heroicznie o nasze miasto walczyli rzeszowiacy, chyba nie po to, żeby teraz przewalała się ta ohydna niemiecka nazwa – uważają administratorzy profilu „Rzeszów to nie Reichshof”. – Ja bym się wstrzymał z tą petycją dopóki temat nie będzie popularny – zająłbym się promocją problemu w mediach, a jak się zrobi szum to dołączył do tego petycję – proponują internauci w komentarzach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama