Reklama

Stolicy Podkarpacia nie udało się wygrać plebiscytu „Miasto 25-lecia” organizowanego przez program „Świat się kręci” TVP 1 i portal Onet.pl. Ale już sam fakt, że Rzeszów znalazł się w finałowej trójce jest sporym sukcesem.

Zwycięzcę plebiscytu ogłoszono w poniedziałek wieczorem w programie „Świat się kręci”. Wygrała Gdynia, która pokonała Wrocław i Rzeszów. Plebiscyt miał wyłonić miasto, które w ciągu ostatnich 25 lat przeszło największą metamorfozę. Głosy w plebiscycie oddawali internauci. Osoby, które brały udział w plebiscycie, miały zagłosować na miasto, w którym najlepiej się żyje.

Zwycięzcę plebiscytu ogłosił znany polski lektor filmowy, telewizyjny i radiowy Tomasz Knapik. Gościem w studiu programu autorstwa Agaty Młynarskiej był Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

– Gdynia jest miastem szczególnym, niezwykłym, w którym obywatele pokochali swoje miasto, zintegrowali się wokół swojego miasta. Gdynia przez minione 25 lat, dzięki wielkiej pracowitości, talentom, pasji i gospodarności gdynian, którzy tworzą prawdziwie obywatelską wspólnotę, przeobraziła się w nowoczesne, europejskie miasto – powiedział prezydent Szczurek.

Rzeszów nie ma się, czego wstydzić. Udział w finałowej trójce plebiscytu to i tak duży sukces miasta. W pierwszym etapie stolica Podkarpacia pokonała takie miasta jak Katowice, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Toruń i Warszawę.  Według głosujących  Rzeszów dokonał zdecydowanie największego skoku cywilizacyjnego w ostatnim ćwierćwieczu.

Organizatorzy plebiscytu dopuszczając Rzeszów do głosowania docenili zmiany, jakie zaszły w mieście od 1989 roku i „ducha młodości”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: