Rzeszów pobił rekord! 357 tys. zł dla WOŚP! Na finał Światełko do Nieba [FOTO]

357 249 zł i 32 grosze! – tyle pieniędzy zebrano w Rzeszowie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszowianie pokazali swoje wielkie serca

Przez całą niedzielę, aż do wieczora, mieszkańcy miasta wrzucali pieniądze do puszek wolontariuszy. Na rzeszowskich ulicach było ich 225. Najwięcej (140) miał ich sztab Młodzieżowego Domu Kultury. 

To właśnie ten sztab zebrał najwięcej pieniędzy – aż 239 116 i 26 groszy! – Nie udałoby się nam, gdyby nie zgranie zespołu i wielka chęć niesienia dobra w rytm oddychających nieustannie płuc – mówiła nam po zakończeniu zbiórki Magdalena Sierżęga z MDK. 

Drugi sztab w Rzeszowie działał przy Szkole Podstawowej nr 25. Dla niego pieniądze na rzecz 32. Finału WOŚP zbierało 45 wolontariuszy, jeden się rozchorował. Sztab SP nr 25 zebrał 49 889 zł i 37 groszy.

– W jednej puszce najwięcej znalazło się 2724 zł i 83 grosze. Pogoda w tym roku była dla wolontariuszy łaskawa. Dopisały dzieci i ich opiekunowie. Życzliwie wolontariuszy przyjmowano w sklepach – mówiła Monika Skiba ze SP nr 25.

„Nie dla kogo, tylko na co”

Ale zdarzały się przypadki niechęci starszych osób wobec wolontariuszy. – Starsi pytali ich, dla kogo zbierają pieniądze. Wolontariusze odpowiadali: „Nie dla kogo, tylko na co”. Mimo tego, jesteśmy zadowoleni – do jednej puszki ktoś wrzucił 500 zł – dodawała Monika Skiba. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Trzeci sztab WOŚP w Rzeszowie działał w Związku Kynologicznym. Tam do tegorocznej zbiórki zaangażowało się 30 wolontariuszy i 45 psów. Sztab kynologiczny zebrał 68 242 zł i 69 groszy, nieco mniej niż rok temu – wtedy było ponad 75 tys. zł. 

Rekordowa puszka

– W rekordowej puszcze było 8 080 zł. Drugi rok z rzędu najwięcej zebrała Iwona, w tamtym roku zebrała 9 110 zł. Nie chce nam zdradzić, jak jej się to udaje. Ma chyba wrodzoną otwartość – śmieje się Paweł Zaręba ze Związku Kynologicznego. 

Łącznie podczas niedzielnej zbiórki pieniędzy, w Rzeszowie zebrano 357 249 zł i 32 grosze, o ponad 114 tys. zł więcej niż rok temu. W 2023 roku w stolicy Podkarpacia do puszek wolontariuszy wrzucono ponad 243 tys. zł. 

32. Finał WOŚP w Rzeszowie zakończyło na Rynku Światełko do Nieba oraz wieczorne koncerty gwiazd: Damiana Ukeje i Kasi Popowskiej.

W całym kraju podczas niedzielnej akcji zebrano 175 426 813 zł! W tym roku zbiera pieniądze na zakup sprzętu na oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych. Mottem 32. Finału WOŚP było „Tu wszystko gra OK!”. Celem akcji były „Płuca po pandemii”.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama