Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

– Rzeszów znalazł się ponownie na pierwszym miejscu Rankingu Gmin i Powiatów 2017 w kategorii „Miasta na prawach powiatu” – poinformował rzeszowski Urząd Miasta.

Rzeszów od lat jest w czołówkach różnych rankingów. Nie inaczej jest i tym razem. 27 kwietnia w Krakowie podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego wręczono statuetki i dyplomy zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017. Ranking organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich.

Jak poinformował ratusz, jury wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Rzeszów został liderem kategorii „Miasta na prawach powiatu”. – Nasze miasto zdobyło również I miejsce wśród miast w rankingu energii odnawialnej prowadzonym przez ZPP – pochwalił się Urząd Miasta w Rzeszowie. 

Rankingu jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Eksperci Związku Powiatów Polskich oceniali samorządy m.in. pod kątem działań proinwestycyjnych i prorozwojowych, rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańca, promocji rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych oraz współpracy krajowej i międzynarodowej oraz działań promocyjnych.

(ram)

Zdjęcie: Urząd Miasta w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.