Zdjęcie: Facebook.com / Urban Lab

Urban Lab rozpoczął trzeci nabór pomysłów do projektu „Rzeszów to MY”. Nowa edycja odbywa się na tych samych zasadach co poprzednie.

Urban Lab kolejny raz czeka na projekty związane z poprawą jakości życia w mieście. Podzielone są na trzy kategorie: nowoczesna i przyjazna przestrzeń miejska, rozwiązania ułatwiające poruszanie się po mieście i zieleń w mieście.

Każdy musi być dokładnie opisany i zaplanowany. Maksymalny koszt to 30 tys. zł. Wszystkie propozycje ocenia rada programowa przyznając punkty od 0 do 12. Do realizacji zostaną skierowane tylko te, które otrzymają co najmniej 40 punktów.

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły do 1️5 czerwca. Wypełniony formularz należy wysłać mailem: urbanlab@erzeszow.pl lub dostarczyć osobiście do Urban Lab, przy ul. 3 Maja 13. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z sześciu pomysłów z poprzednich edycji programu zrealizowano pięć. Antysmogowy mural, który ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11, trzmielowisko na bulwarach, ławka solarna w parku przy al. Cieplińskiego, budki dla jerzyków i domki dla jeży oraz ogród owocowo-warzywny przy SP nr 25.

Do dzisiaj nie powstał naturalistyczny plac zabaw. Miał być na osiedlu Krakowska Południe przy ul. Kotuli, gdzie planowana jest również budowa miasteczka ruchu drogowego dostosowanego do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

(la)

redakcja@rzeszów-news.pl

Reklama