Zdjęcie: Pixabay

Zaplanowanie i zaprojektowanie terenów rekreacyjnych i sportowych. To zadanie, jakie przed graczami Minecraft stawiają Unia Metropolii Polskich i miasto Rzeszow. 

Do konkursu, którego pomysłodawcą jest Urban Lab Rzeszów, mogą zgłosić się uczniowie szkół podstawowych z 12 polskich miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. 

Zadaniem dzieci będzie zaplanowanie i zaprojektowanie terenów sportowych i rekreacyjnych w swojej okolicy. W projekcie, który stworzą w grze Minecraft: Education Edition, muszą uwzględnić charakterystyczny symbol danego miasta. Do budowy mogą wykorzystać dodatkową opcję tzw. agenta.

– Będzie to na pewno atut dla drużyny, ponieważ jest to opcja dla zaawansowanych użytkowników Minecraft. Jednak w takiej sytuacji prezentacja projektu powinna zawierać sceny z zarejestrowaną pracą zaprogramowanego agenta. Możemy również poprosić o kopię stworzonych skryptów – mówi Małgorzata Michalska z Urban Lab Rzeszów.

Projekt nie ma ograniczeń powierzchni. Do budowy zalecany jest świat płaski. Z wykonanej pracy należy sporządzić relację filmową, wykorzystując do tego celu przechwytywanie wideo. Zapisane sceny można wykorzystać do montażu w dowolnym programie, np. DaVinci Resolve. Film może zawierać narrację autorów, napisy oraz muzykę.

Przy wykorzystywaniu motywów muzycznych warto pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich. Czas prezentacji w postaci filmu nie może przekroczyć 10 minut.

Rzeszów stawia na pszczoły

Każde z miast wyłoni drużyny według swoich wewnętrznych zasad. Rzeszów już takie przygotował. Lokalny Urban Lab ogłosił właśnie konkurs na zaprojektowanie w Minecraft: Education Edition przestrzeni miejskiej dla pszczół.

Projekty należy przesłać na adres mailowy: jpuzio@erzeszow.pl z dopiskiem w temacie maila PSZCZOŁY DLA MIASTA PRZYSZŁOŚCI. Termin jest krótki, bo mija 26 kwietnia.

Ogłoszenie wyników i składu reprezentacji Rzeszowa na konkurs główny organizowany wspólnie z Unią Metropolii Polskich nastąpi 30 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej Urban Lab – www.urbanlab.erzeszow.pl. 

Wielka rywalizacja

Wyłonione w wewnętrznych zawodach 6-osobowe drużyny powalczą o zwycięski tytuł oraz puchar dla swojego miasta. Rywalizację zaplanowano w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria to klasy 1-4, II kategoria: klasy 5-8. 

Zwycięskie drużyny w obydwu kategoriach otrzymają czek o wartości 1000 zł oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A.com. Każdy uczestnik otrzyma gadżety Minecraft od Microsoftu.

Dodatkowo wybrane elementy projektów zostaną wydrukowane w 3D i przesłane do miast wraz z medalami oraz dyplomami, jako podziękowanie za udział w projekcie.

Drużyny będą też mogły liczyć na wsparcie techniczne ze strony Microsoftu oraz nauczycieli prowadzących zajęcia z Minecrfat w Rzeszowie. Z kolei nauczyciele szkół biorących udział w projekcie otrzymają darmowy kurs G2A Academy, który pozwoli im prowadzić ciekawe zajęcia z projektowania.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama