Zdjęcie: Maciej Rałowski

Rada Ministrów negatywnie zaopiniowała włączenie gminy Trzebownisko do granic administracyjnych Rzeszowa.

O negatywnej decyzji rządu poinformował Lesław Kuźniar, wójt Trzebowniska. Władze gminy od początku sprzeciwiały się włączaniu Trzebowniska do Rzeszowa. Negatywna opinia Rady Ministrów była formalnością. Przeciwko włączeniu gminy do Rzeszowa byli też mieszkańcy Trzebowniska (95 proc.), wojewoda podkarpacki, Rada Powiatu Rzeszowskiego oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

„Zdumiewa nas tylko fakt, że władze Miasta z Panem Prezydentem Ferencem na czele, z uporem godnym lepszej sprawy usiłują od wielu lat forsować ideę siłowego przyłączenia Gminy do Miasta, nie biorą zupełnie pod uwagę obowiązujących w tym zakresie przepisów, a szczególności opinii naszych mieszkańców, absorbują nasz czas, przeszkadzając w pracy i wymuszając zupełnie niepotrzebne wydatki finansowe” – napisał w oświadczeniu Lesław Kuźniar.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Władze Trzebowniska uważają, że miasto Rzeszów lekceważy decyzje władz administracyjnych, które konsekwentnie od wielu lat negatywnie opiniują poszerzenie granic Rzeszowa o gminę Trzebownisko.

„Z przykrością trzeba stwierdzić, że takie działania nie mają nic wspólnego z ideą społeczeństwa obywatelskiego, samorządnej demokracji, a zwłaszcza z modelem stosowanym powszechnie i z powodzeniem w całym kraju, dobrej współpracy między sąsiadującymi samorządami” – uważa wójt Kuźniar.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama