Zdjęcie: Maciej Rałowski
Reklama

Rada Ministrów negatywnie zaopiniowała włączenie gminy Trzebownisko do granic administracyjnych Rzeszowa.

O negatywnej decyzji rządu poinformował Lesław Kuźniar, wójt Trzebowniska. Władze gminy od początku sprzeciwiały się włączaniu Trzebowniska do Rzeszowa. Negatywna opinia Rady Ministrów była formalnością. Przeciwko włączeniu gminy do Rzeszowa byli też mieszkańcy Trzebowniska (95 proc.), wojewoda podkarpacki, Rada Powiatu Rzeszowskiego oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

„Zdumiewa nas tylko fakt, że władze Miasta z Panem Prezydentem Ferencem na czele, z uporem godnym lepszej sprawy usiłują od wielu lat forsować ideę siłowego przyłączenia Gminy do Miasta, nie biorą zupełnie pod uwagę obowiązujących w tym zakresie przepisów, a szczególności opinii naszych mieszkańców, absorbują nasz czas, przeszkadzając w pracy i wymuszając zupełnie niepotrzebne wydatki finansowe” – napisał w oświadczeniu Lesław Kuźniar.

Władze Trzebowniska uważają, że miasto Rzeszów lekceważy decyzje władz administracyjnych, które konsekwentnie od wielu lat negatywnie opiniują poszerzenie granic Rzeszowa o gminę Trzebownisko.

„Z przykrością trzeba stwierdzić, że takie działania nie mają nic wspólnego z ideą społeczeństwa obywatelskiego, samorządnej demokracji, a zwłaszcza z modelem stosowanym powszechnie i z powodzeniem w całym kraju, dobrej współpracy między sąsiadującymi samorządami” – uważa wójt Kuźniar.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. Panie wójcie jestem mieszkańcem Trzebowniska – głosowałem przeciw przyłączeniu do Rzeszowa ale błagam!!!- dość już tego MKS-u!!!! – to jest jedno wielkie dziadostwo i jeden wielki SYF!!! – autobusy złomy, jeżdżą jak chcą, kierowcy hamscy- w szczegolnosci na 238 taki czarny z brodą, brudno, w lecie sauna a w zimie zimno! NIE dla MKS-u!!!

 2. Wszyscy piszą jacy to mieszkańcy Trzebowniska są głupi że nie chcą przyłączenia itd. W zastanowiliście się o co miastu chodzi? bo na pewno nie o te wszystkie firmy w Jasionce m.in Borg Warner, MTU, Opteam, które za chwilę będą ogromne podatki odprowadzać do Trzebowniska a nie do Rzeszowa

 3. Wyp. na zbity pys… wszystkich zatrudnionych z trzebowniska w instytucjach publicznych w Rzeszowie! Niech idą do Kuźniara niech im da pracę ich sławetny Góru, a jak nie to niech żrą trawę najwięksi egoiści Podkarpacia. Żeby było jasne nie jestem z Rzeszowa i nie głosowałem na Ferenca, ale jestem z Podkarpacia i mam obraz tego, że gdyby nie Rzeszów na na Trzebownisku psy szczekałyby duami!, A Tadeusz jeszcze kiedyś będzie miał pomnik.

 4. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Niech się leczą razem z krowami! Banda zarozumiałych egoistów nie doceniających tego, że wszystko posiadają zawdzięczają sąsiedztwu z miastem wojewódzkim i gdyby nie Rzeszów to gówno by jedli!!!

 5. We Wrocławiu rejonizacja i już szpitale mogą wybierać czy przyjmować rodzące u siebie. Kiedy coś podobnego w Rzeszowie? Wrocław może dlaczego nie Rzeszów? Trzebownisko chciało iść własną drogą niech się leczą u weterynarza od krów.

 6. Witam,
  jestem mieszkańcem Trzebowniska, to że 95% nie chce przyłączenia do Rzeszowa to wielkie kłamstwo. Urzędnicy przychodzą odbierać głosy do domów, które można było by zmienić. To głosowanie było niezgodne z prawem, powinno być zgłoszone do telewizji i do odpowiednich służb. Pan Ferenc chcę bardzo dobrze dla miasta, a głupi urzędnicy z Trzebowniska nie chcą, bo nie wiedzą co czynią. Jakby nie było Rzeszowa, to nauka kończyła by się na gimnazjum (które i tak jest bardzo słabe), ludzie nie mieli by gdzie pracować przebywać podczas czasu wolnego. Wielki błąd urzędników w Trzebownisku, gdzie walczą oni tylko o swoje stołki. Obie Panie dyrektor nawołują do tego, aby Trzebownisko zostało, Wójt i wiele innych osób.
  Kiedyś będziemy płacić za błędy tych osób bardzo wysoką cenę, ci ludzie nawet wykształcenia odpowiedniego nie mają aby rządzić tą gminą…

 7. Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz podobno ma być w Rzeszowie, można Jej to powiedzieć. W końcu podczas kampanii można coś wskórać…

 8. Wielka szkoda. Pamiętam Słocine przed przyłączeniem i widze jak się obecnie rozwija. Przez myśl mi nie przechodzi co bybyło gdybyśmy kiedyś nie dołączyli. Przykład głupie RBO. Teraz mieszkańcy umawiają się na cokolwiek i wystarczy że zagłosują i budowa rusza nie ma zmiłuj. Szkoda mi mieszkańców Trzebowniska. Gdy słysze wójta który ogłasza tą nowinę jako sukces to jedynie ręce opadają.

 9. Ferenc chciał dobrze. Ale głupich nie sieją sami sie rodzą( w trzebownisku) Wprowadzić rejonizacje w szpitalach i karetki niech jeżdzą tylko do witaczy. Kilka baranów odwali kite na rogatkach miasta to może pomyślą. Środki na szpitale przyznają w warszawie w zależności od ilości mieszkańców! Głupi naród.

 10. Urzędnicy raz pozyskanych stołków w Trzrebownisku ot tak nie oddadzą choć takie połączenie służyłoby wszyskim. W końcu duży silny Rzeszów to większe pieniądze z budżetu centralnego. Teraz każdy sobie rzepke skrobie. Niby nie chcą do Rzeszowa ale od piątej rano sznur aut korkuje miasto. Gdybym to ja był prezydentem 2 ronda na głównej drodze żeby mieli czas przemyśleć stojąc w koru swoją postawe plus płatne strefy parkowania w mieście dla przyjezdnych. Niszczą drogi, nie dokładają się do odśnieżania ulic, zabierają prace miejscowym, na czas pracy za darmo zajmują miejscowym miejsca postojowe. Niech płacą 10 zł za godzine parkowania a jak nie to niech wypierdalają. Bez sentymentów Ferenc powinien w spółkach miejskich zrobić kryształową noc i z dniem 1suerpnia zwolnić wszystkich z Trzebowniska. W mpk to 20%!

Comments are closed.