Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Zaletą aplikacji FlyTrip jest działanie bez konieczności połączenia z internetem. Miasto Rzeszów będzie wspierało jej rozwój. 

– Aplikacja FlyTrip działa w trybie offline, w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji – tłumaczy Mateusz Błoniarz z rzeszowskiego startupu Propjet. – Będzie można śledzić lot samolotu na interaktywnej mapie świata, aplikacja przypomni o zbliżającym się podróży, poinformuje też o numerze check in oraz bramki odlotowej – mówią twórcy FlyTrip. 

Aplikacja ma również funkcje przewodnika. Automatycznie wyszuka informacje na temat kierunku podróży z zaznaczonymi ciekawymi punktami orientacyjnymi. – Dopełnieniem jest możliwość nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego chatu – twierdzi Mateusz Błoniarz.

Użytkownik aplikacji będzie musiał jedynie wpisać do aplikacji numeru i daty lotu.

– Startupy to przyszłość, a my jesteśmy miastem innowacji – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o młodych ludziach, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, to będziemy mieć lukę w rozwoju miasta. Innowacyjne działania są podstawą do budowania przyszłości miasta – podkreśla prezydent Fijołek.

– Taki projekt idealnie się wpisuje w naszą strategię promocji i ma olbrzymi potencjał – uważa Kamil Czyż, wicedyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama