„Łączymy się z Wami w Waszej walce na rzecz suwerennych decyzji” – napisali rzeszowscy radni w rezolucji dotyczącej ostatnich wydarzeń na Ukrainie.

Rezolucja zostanie przesłana do trzech ukraińskich miast, z którymi Rzeszów ma podpisaną umowę o współpracy: Iwano-Frankiwska, Łucka i Lwowa.

„Drodzy przyjaciele. Rada Miasta Rzeszowa pragnie wyrazić wsparcie na rzecz Waszych działań i kontynuację dialogu pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską. Ukraina jest częścią Europy i nikt i nic nie może tego zmienić. Jesteśmy przekonani o naszej dobrosąsiedzkiej współpracy i łączymy się z Wami w Waszej walce na rzecz suwerennych decyzji” – to fragment rezolucji przyjętej przez Radę Miasta Rzeszowa.

– Nie można Ukrainy zostawić samej sobie. Mamy tam swoich przyjaciół – tłumaczy radny Jacek Kiczek, inicjator rezolucji. Przypomina, że podobne stanowisko Rada Miasta Rzeszowa wyraziła 9 lat temu, gdy na Ukrainie odbywała się „pomarańczowa rewolucja”.

Protesty na Ukrainie są spowodowane decyzją władz, które nie zgodziły się na podpisanie Umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Na ulicach demonstrują setki tysięcy ludzi. Protesty odbywają się także w unijnych krajach oraz USA.   W ubiegłym tygodniu w Rzeszowie na Rynku protest zorganizowali ukraińscy studenci.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama