Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Dla tych, którzy potrzebują wsparcia przez kilka godzin, i tych, którzy wymagają opieki całodobowej. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie powstanie przy ulicy Sucharskiego, na działce obok Domu Pomocy Społecznej.

– Placówka będzie świadczyć pomoc osobom niepełnosprawnym oraz seniorom – mówi Irena Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. – Będzie 16 miejsc dla osób, które wymagają pomocy w ciągu dnia i 4 miejsca z opieką całodobową – dodaje. Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa zlecił już zaprojektowanie budynku.

Budowa COM-u ma się rozpocząć w przyszłym roku, a zakończyć w 2023. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 7 mln zł. Część tej kwoty, ponad 3 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego. W poniedziałek, 29 listopada, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim umowę w tej sprawie.

– Rzeszów dołącza do grona samorządów, które będą mogły poprawić jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Takie ośrodki kiedyś oglądaliśmy na zachodzie Europy, a dzisiaj wkraczają do naszych samorządów. Nasz ośrodek będzie fantastycznym miejscem, to będzie zupełnie nowa jakość opieki – zapowiada prezydent Fijołek.

Na Podkarpaciu powstanie dziewięć takich centrów opiekuńczo-mieszkalnych. Także na terenie gmin: Kamień, Dydnia, Gać, Czarna, Dębica, Nowa Sarzyna, Trzebownisko i Tryńcza. Centra Opiekuńczo-Mieszkalne to placówki dla osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama