Zdjęcie: Materiały prasowe

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być gotowe jesienią przyszłego roku. Będzie w nim miejsce dla seniorów, którzy wymagają pomocy w ciągu dnia i opieki całodobowej. 

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstanie przy ulicy Sucharskiego, na działce obok Domu Pomocy Społecznej. Projekt budynku jest już gotowy, miasto szuka teraz firmy, która postawi budynek, zajmie się instalacjami, ale też zbuduje m.in ogród sensoryczny. 

Ratusz czeka na oferty przez miesiąc. Na budowę chce przeznaczyć nieco ponad 7 mln zł,  ponad 3 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego. Budowa COM-u ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć jesienią 2023. 

Budynek będzie miał 652,30 m kw. To będzie placówka dla ok. 20 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Dla tych, którzy potrzebują opieki w ciągu dnia i przez całą dobę. Podopieczni dostaną wsparcie medyczne i pielęgnacyjne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 – Nasz ośrodek będzie fantastycznym miejscem, to będzie zupełnie nowa jakość opieki – zapewniał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, gdy od wojewody podkarpackiego Ewy Leniart odbierał promesę na budowę centrum. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama