Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, został zaproszony do międzynarodowej dyskusji dotyczącej konkurencyjności i rozwoju metropolii. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast, a także światowej sławy eksperci.

Konferencja „Konkurencyjne Miasta: przyciąganie kapitału ludzkiego, inwestycji i biznesu” odbędzie się w najbliższy piątek (15 maja) w Warszawie. Konferencję organizuje Urban Land Intitute Polska, jedna z największych międzynarodowych organizacji na świecie, która zrzesza ponad 33 tys. członków z branży nieruchomości, urbanistyki, gospodarki przestrzennej.

Na konferencję przyjadą nie tylko przedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast, ale również światowej sławy eksperci specjalizujący się w tematyce dotyczącej konkurencyjności i rozwoju metropolii oraz ponad 150 liderów sektora nieruchomości.

Do grona gości dołączy także Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Spotkanie poprowadzi prof. Greg Clark, przewodniczący Agencji OECD ds. Rozwoju i Forum Strategii Inwestycyjnych oraz członek ULI Europe. Konferencja odbędzie się po patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Zagraniczni goście

Jakie są kluczowe elementy konkurencyjnych miast? O planowaniu, urbanistyce i wizji opowie Valentino Castellani, były burmistrz Turynu, a o infrastrukturze i łączności – Brian Field, starszy ekonomista z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Edukacja wyższa, umiejętności i innowacje będą tematem prelekcji Mike’a Emmericha, prezesa New Economy Manchester. Temat identyfikacji wizualnej miast oraz internacjonalizacji poruszy Mateu Hernández Maluquer, prezes Barcelona Global. Z kolei o przywództwie, partnerstwie i organizacji opowie Deborach Mountford z OECD.

Jaka jest specjalizacja i przewaga konkurencyjna poszczególnych miast polskich? W jaki sposób walczą one o uwagę inwestorów, nowych pracowników, studentów, turystów? Jak wypadają na tle świata pod względem infrastruktury, kapitału ludzkiego, jakości życia i wizerunku? Co jest potrzebne, by nasze miasta stały się bardziej konkurencyjne? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego z udziałem przedstawicieli władz polskich metropolii.

– Dotychczas swój udział w konferencji potwierdzili przedstawiciele władz Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Gdyni, którzy mogą służyć dobrym przykładem dla innych miast – mówi John Bańka, partner w Colliers International i założyciel oddziału Urban Land Institute w Polsce.

Wizja a rzeczywistość

Podczas konferencji zaplanowano również panel biznesowy „wizja a rzeczywistość” dotyczący różnych branż mających wpływ na rozwój i konkurencyjność miast. Tematy poruszane podczas panelu będą dotyczyć m.in. budownictwa i branży deweloperskiej, usług finansowych, zasobów ludzkich, informatyki i telekomunikacji, produkcji, sprzedaży detalicznej, transportu i turystyki.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama