Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Przed nami 14. PKO Półmaraton Rzeszowski i 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. Start w niedzielę na bulwarach. 

– Na rzeszowskie bulwary wraca wielkie sportowe święto. Biegacze znów mogą ze sobą rywalizować i przeżywać emocje. Mają też doskonałą okazję, by pomagać, a to dzięki akcji charytatywnej „Biegnę dla Julii” – przekazuje Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie w PKO Banku Polskim.

Start i meta półmaratonu znajdzie się przy scenie na rzeszowskich bulwarach. Bieg rozpocznie się o godz. 7:00. Uczestnicy półmaratonu na bulwarach pokonają dwie pętle o długości 10,548 km.

Trasa została wyznaczona wzdłuż Wisłoka, od okolic sceny do końca ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ulicy Jarowej, a następnie aż do okolic dawnego parku linowego na Olszynkach.

Grupy 250-osobowe mogą startować co pół godziny. Start pierwszej serii biegu odbędzie się o godz. 7:00, kolejna grupy rozpoczną bieg o godz. 7:30 i o 8:00. Biegacze sami wybiorą godzinę startu. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Limit uczestników półmaratonu wynosi 1000 osób – z wyłączeniem osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.  

Dla uczestników przygotowano pomarańczowe koszulki z nazwą imprezy oraz czarno-białą grafiką przedstawiającą jeden z symboli Rzeszowa – Most im. Tadeusza Mazowieckiego. Most znajdzie się także na medalach. 

6. PKO Sztafeta Półmaratońska

Półmaratonowi towarzyszy 6. PKO Sztafeta Półmaratońska. On także ruszy przy scenie na bulwarach. Wszystkie sztafety półmaratońskie wystartują w serii w niedzielę o godzinie 7:30. Uczestnicy sztafety – z podziałem 4 kobiety i 4 mężczyzn – pokonają dystans na odcinkach: 5,5 km + 5 km + 5,5 km + 5 km.

– Dopuszczamy również start sztafet mieszanych, ale będą one klasyfikowane w kategorii mężczyzn – tłumaczą organizatorzy. 

Internetowa rejestracja zarówno na półmaraton, jak i sztafetę została zakończona. Obecnie na liście startowej jest ok. 700 zawodników, którzy wystartują w półmaratonie, oraz ok. 40 czteroosobowych sztafet. Do biegu można się jeszcze zapisać w biurze zawodów, które znajduje się w hali Podpromie. Tam też można odbierać pakiety startowe. 

Biuro jest czynne w sobotę od godz. 15:00 do 18:00, a w niedzielę od godz. 5:30 do 7:30. Koszt rejestracji wynosi między 55 a 85 zł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pula nagród

W ubiegłym roku półmaraton wygrał Kamil Walczyk z czasem 1:08:33. Najlepszą kobietą została Katarzyna Kokoszka z wynikiem 1:31:05.

W tym roku na zwycięzców czekają nagrody finansowe w kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn. Za pierwsze miejsce przewidziano 1000 zł, za drugie 800 zł, za trzecie 600 zł, za czwarte 500 zł, a za piąte 400 zł. 

Nagrody pieniężne trafią też do kobiet i mężczyzn w kategorii Polak/Polka (1. lokata – 1000 zł, 2. – 800 zł, 3. – 600 zł) oraz do najlepszych w sztafecie (odpowiednio 800, 600 i 400 zł).

Gościem specjalnym 14. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie Sebastian Chmara, mistrz świata w siedmioboju lekkoatletycznym i komentator sportowy. 

Bieg dla chorej Julii

Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla…” i pomóc chorej Julii. Identyfikatory akcji „Biegnę dla Julii” można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dotąd odbyło się ich już ponad 460, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą 6,2 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się ponad 208 tys. biegaczy.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama