Zdjęcie: Patrycja Mazur / Rzeszów News

– To zobowiązanie – tak o wygranej w rankingu zdrowia Polski, który przygotował „Dziennik. Gazeta Prawna” mówią władze Rzeszowa. 

„Dziennik. Gazeta Prawna” przygotował po raz piąty ranking zdrowia Polski. Rzeszów w zestawieniu miast na prawach powiatu zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Białystok, Bydgoszcz, Kraków i Poznań.

W kategorii „ocena stanu zdrowia” – Rzeszów zajął 1. miejsce, natomiast w kategorii „dostępność do świadczeń zdrowotnych” został sklasyfikowany na 2. miejscu.

– Pozycja lidera w rankingu podkreśla nasze zaangażowanie w prozdrowotne działania w naszym mieście. Podkreśla, że te działania mają sens oraz zobowiązuje nas do dalszej pracy na rzecz zdrowia rzeszowian – mówi Stanisław Sienko, wiceprezydent miasta. 

Miasta oceniano pod kątem liczby szpitali kontrolowanych przez samorząd, wynik finansowy szpitali, liczby m.in. łóżek szpitalnych, przychodni POZ z kontraktem z NFZ, poradni specjalistycznych z kontraktem z NFZ, lekarzy w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, programów zdrowotnych finansowanych przez samorząd i zespołów ratowniczych.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama