Reklama

Rzeszów jest najszybszym miastem w Polsce, do którego można wjechać w okresie przedświątecznym. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl.

[Not a valid template]

 

W badaniu udział wzięło 10 największych polskich miast. W raporcie podzielono je na dwie grupy – miasta, do których wjazd zajmie nam najwięcej czasu, i te, do których wjedziemy bez większych problemów. Zestawienie miast o najwolniejszych obrzeżach otwiera Warszawa, w której kierowcy poruszają się średnio z prędkością niecałych 41 km/h.

W tym zestawieniu znalazła się również Łódź (46 km/h), Katowice (48 km/h), Kraków (49 km/h) oraz Poznań (49 km/h).

– To, że Warszawa otwiera zestawienie nie powinno być zaskoczeniem. Jest to największe z polskich miast, dlatego, obszar, który uznawany jest za obrzeża w innych miastach (okręg do 10-15 km od centrum) może być jeszcze obszarem zabudowanym. Co do reszty miast, są to stali liderzy w miejskich korkach. Wygląda na to, że ich obrzeża są tak samo nieprzejezdne jak centrum – mówi Kinga Przybysz z portalu Korkowo.pl

Listę miast, do który wjeżdża się najszybciej, otwiera Rzeszów! Kierowcy jeżdżą u nas ze śrenią prędkością 55,5 km/h. Na drugim miejscu jest Bydgoszcz (53,9 km/h), na trzecim Szczecin (51,7 km/h), na czwartym Wrocław (51,5 km/h), na piątym Gdańsk (50,1 km/h).

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dziwić może obecność w tym gronie Wrocławia, który zwykle występował w rankingach w roli najwolniejszego miasta w kraju.

– Wrocław posiada dobrze zorganizowane komunikacyjnie obrzeża. W wielu miejscach obecne są sekundniki zwiększające przepustowość skrzyżowań. Dobra organizacja ruchu pomaga, jednak wciąż nie oznacza, że sytuacja w samym Wrocławiu uległa poprawie – mówi Kinga Przybysz.

Prędkość na najszybszych obrzeżach przekracza 50 km/h. Niestety, sytuacja na wjazdach nie przekłada się na prędkość w centrum. – Jeśli więc zastanawiacie się, czy na waszej wyjazdowej trasie powinny znaleźć się powyższe miasta – nie przejmujcie się! Śmiało możecie do nich wjechać – twierdzą specjaliści z Korkowo.pl.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń umieszczonych w pojazdach poruszających się po obrzeżach największych polskich miast w grudniu br.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama