Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama
Nawet 5 tys. zł może przyznać prezydent Konrad Fijołek tym rzeszowianom, którzy przedstawią ciekawy pomysł na rewitalizację miasta.

Od piątku mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać pomysły na przeciwdziałanie bezrobociu i ubóstwu, na poprawę bezpieczeństwa w mieście, na aktywizację i rozwój oferty rekreacyjnej, sportowej i kulturalnej, a także na promocję niematerialnego dziedzictwa kulturalnego. Przynajmniej dziewięć z nich otrzyma granty w wysokości 5 tys. zł brutto. 
 
To efekt spotkania prezydenta Konrada Fijołka z Patrycją Mitro z Fundacji Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon oraz Natalią Zachwieją z biura miejskiego konserwatora zabytków. 
 
– Rozmawialiśmy o pilotażowym projekcie działań rewitalizacyjnych w sferze społecznej. Projekt jest bliski mojemu sercu, bo łączy we współpracy administrację i organizacje pozarządowe – przyznaje prezydent Rzeszowa.
 
Rzeszowianie same pomysły i procedurę ich zgłaszania mogą omówić z doradcą pod adresem e-mail: prawnikon.projekty@gmail.com lub pod nr tel.: 733 660 566.
 
Dodatkowo 6 i 13 września o godz. 16:00 w Urban Lab Rzeszów (ulica 3 Maja 13) odbędą się spotkania konsultacyjne.
 
(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: