Rzeszowianin Bartek Szaro na półmetku projektu #50rzek

Reklama

Bartek Szaro, rzeszowski autor bloga www.paragonpodrozy.pl, jest już na półmetku projektu #50 rzek. Za nim 25 spływów w sześciu województwach. 

 

Bartek Szaro swój projekt #50 rzek rozpoczął 10 maja 2021 roku. Cel? Przepłynięcie oraz opisanie 50 najpiękniejszych jednodniowych tras kajakowych polskich rzek oraz promowanie turystyki kajakowej.

Bartek Szaro jest już na półmetku projektu. Za nim 25 spływów w 6 województwach. Do tej pory w bazie 50 odcinków kajakowych znalazły się m.in. trasy na rzekach województwa warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i łódzkiego.

– Polskie rzeki zaskakują różnorodnością i dzikością. Spływy kajakowe na mniej popularnych szlakach wodnych lub poza sezonem to świetna okazja do bliskiego kontaktu z naturą – opowiada autor bloga paragonpodrozy.pl.

– Odcinki rzek takich jak Ruda, Marycha, Brzeźnicka Węgorza czy Grabia gwarantują fantastyczne doświadczenia i dają możliwość kontemplowania przyrody w ciszy – podkreśla Bartek Szaro.

W ramach #50rzek powstają blogowe przewodniki o wybranych odcinkach rzek oraz relacje w mediach społecznościowych. Bartek koncentruje się na obserwowaniu fauny, nauce nowych gatunków roślin oraz refleksji nad krajobrazem dolin rzek. 

– Kiedyś przyroda dolin rzek to były dla mnie „chaszcze po lewej, chaszcze po prawej” – wspomina Bartek. Projekt #50rzek jest dla niego okazją do poznania roślinności świata wody. Każdy spływ = jeden nowy gatunek.

– Kiedy umiem rozpoznać gatunki roślin, które oglądam podczas spływów, wycieczki dają mi dużo więcej satysfakcji – zaznacza bloger.

Druga część projektu skupi się wokół rzek północy i zachodu Polski. #50rzek potrwa do jesieni 2022 roku. Na koniec powstanie baza przewodników kajakowych po najciekawszych, jednodniowych odcinkach polskich rzeki.

oprac. (ram)

Zdjęcia: materiały prasowe

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama