Zdjęcie: Łucja Sucharska / MSZ

Ma być łącznikiem między młodzieżą a dorosłymi politykami. W tę rolę wcieli się rzeszowianin – Karol Jędruszek.

Powołanie Karola Jędruszka na Młodzieżowego Delegata Polski do ONZ jest efektem rozstrzygniętego prawie rok temu konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

Konkurs był 3-etapowy, zgłosiło się kilkudziesięciu licealistów i studentów. Musieli się oni wykazać wiedzą o ONZ, sprawach międzynarodowych, zaprezentować wizję na nadchodzącą kadencję i potwierdzić znajomość języka angielskiego. W skład komisji konkursowej wchodzili doświadczeni dyplomaci z MSZ. 

Program Młodzieżowego Delegata to międzynarodowy projekt, w którego zaangażowane są kraje zrzeszone w strukturach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Delegaci wybierani są na roczne kadencję, odpowiadające Sesji Zgromadzenia Ogólnego.

Zadaniem delegatów jest współpraca międzynarodowa, uczestniczenie w posiedzeniach, a także promowanie celów i działań ONZ wśród młodzieży. Młodzieżowy Delegat jest też łącznikiem między młodzieżą a dorosłymi politykami, w tym roku w tę rolę wcieli się rzeszowianin – Karol Jędruszek. 

– Młodzież obecnie żyje w najlepszym momencie historii, jeśli chodzi o bogactwo materialne, ale to nie oznacza, że nie ma innych wyzwań. Przyjdzie im się mierzyć z problemami rynku pracy w świecie post pandemicznym, czwartą rewolucją przemysłową w gospodarce i przede wszystkim zmianami klimatycznymi – mówi Karol Jędruszek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Chciałbym, by o tych sprawach rozmawiano w kontekście międzynarodowym. Aby z nimi skutecznie sobie poradzić, trzeba współpracy – dodaje Karol Jędruszek.

Karol Jędruszek w przeszłości był prezesem prawicowego stowarzyszenia KoLiber w Rzeszowie, koordynuję największą szkołą liderów w Polsce – Akademią Liderów Rzeczypospolitej tworzoną przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych. Jędruszek jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, a obecnie studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zawodowo zajmuje się analizami biznesowymi. 

– Karol posiada odpowiednie przygotowanie merytoryczne i predyspozycje, aby reprezentować młode pokolenie naszego regionu – uważa Michał Gratkowski, podkarpacki koordynator Klubu Lidera Rzeczypospolitej, współpracownik Karola Jędruszka.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama