Zdjęcie: Mateusz Odrzygóźdź

Kolejny medal w kolekcji Konrada Dybasia z Rzeszowa. Z Mistrzostw Świata Freestyle Football w Pradze przywiózł brązowy krążek. 

To pierwszy brązowy medal Konrada Dybasia, który trikami piłkarskimi zajmuje się od 2009 r. Jest Mistrzem Świata w kategorii „Challenge” z 2018 r. i 3-krotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w latach 2017-2022, złoty medal Mistrzostw Polski zdobył aż 5 razy. 

W ubiegłym tygodniu w czeskiej Pradze odbyły się Mistrzostwa Świata Freestyle Football 2023. Ta edycja miała dla Dybasia słodko-gorzki smak. Podczas przygotowań do zawodów doznał urazu nogi, kontuzja odnowiła mu się podczas samych mistrzostw. 

– Chyba przez ostatni rok nie zażyłem tylu przeciwbólowych tabletek, co w ciągu tego tygodnia w Pradze – wspomina Konrad Dybaś. 

Rzeszowianin na zawodach w Pradze zajął trzecie miejsce w kategorii „Sick Three” (brązowy medal) i szóste miejsce w kategorii „Challange”. Dostał się też do drugiej rundy eliminacyjnej kategorii „Battle” – w kwalifikacjach zdobył 35 na 50 możliwych punktów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Tym wynikiem kolejny raz udowadniam, że Polska nadal liczy się w czołówce światowego freestyle’u. Dobrze wrócić do domu z kolejnym trofeum – twierdzi Konrad Dybaś, zapowiadając ponowny start w Mistrzostwach Świata w 2024 roku.

– Teraz pora na przerwę, regenerację, przemyślenia i powrót do treningów z większą mocą – deklaruje mistrz trików piłkarskich. 

Zdjęcie: materiały prywatne

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama