45-letni mieszkaniec Rzeszowa na widok mundurowych najpierw przyspieszył, a później zatrzymał się i wraz z pasażerem wysiedli i zaczęli pchać wóz. Kierowca był pijany i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.
Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej. Żeby było zabawniej, mieszkaniec Rzeszowa tłumaczył policjantom, że brakło mu paliwa i chciał zezłomować pojazd.
Podejrzane zachowanie
W środę, 2 lipca przed godz. 11:00, na ul. Warszawskiej w Rzeszowie, uwagę policjantów ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej zwrócił fiat, którego kierowca poruszał się z prędkością znacznie mniejszą niż dozwolona.
Na widok policyjnego radiowozu kierujący początkowo przyspieszył i zaczął poruszać się z prędkością zbliżoną do innych pojazdów. To zachowanie nie umknęło uwadze funkcjonariuszy. Postanowili sprawdzić, czym podyktowane były działania kierowcy.
Kreatywne wymówki
Mundurowi wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się.
– Kierowca widząc to, zatrzymał auto i wspólnie z pasażerem wysiedli z fiata i zaczęli go pchać – czytamy w komunikacie Podkarpackiej Policji.
W rozmowie z policjantami Rzeszowianin oświadczył, że zatrzymał się, ponieważ brakło mu paliwa. Dodał też, że jechał do najbliższej stacji demontażu/kasacji pojazdów, aby zezłomować fiata.
Pijany i bez uprawnień
Policjanci wylegitymowali mężczyznę i ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 45-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol i poddali go badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.
To jednak nie koniec kłopotów Rzeszowianina. Podczas wykonywanych czynności okazało się bowiem, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Dodatkowo, fiat, którym kierował, nie należał do niego, a był własnością jego siostry.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień 45-latek odpowie przed sądem.
(oprac. MK)
Czytaj więcej:
Drogowcom nie przeszkadzają upały. Powstał pierwszy próbny odcinek S19 Babica – Jawornik [FILM]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Szokująca sytuacja podczas Rzeszowskich Juwenaliów. Złamane drzewo i 300 interwencji policji [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/drzewo-juwenalia1-218x150.jpg)





![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)

![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)




![Rusza przebudowa na DW 987, będą utrudnienia. Dwa nowe mosty na mapie Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mosty-czarna-sedziszowska6-218x150.jpg)




![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)






![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Saperzy z Rzeszowa odnaleźli niewybuchy z II wojny światowej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/458-370364-218x150.jpg)
![Dwie podkarpackie szkoły w czołówce Rankingu Szkół 2026. Rzeszowskie placówki poza elitą [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/szkola-uczniowie-pexels-218x150.jpg)

![Ranking liceów i techników 2026. Jak wypadły rzeszowskie szkoły? [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/technikum-liceum-rzeszow-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Juwenaliowe parkowanie gdzie popadnie. Zdjęcia hitem internetu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/HH4gWK4XgAEJw8n-218x150.jpg)
![Niebezpieczne sceny na A4 w kierunku Rzeszowa. Zajeżdżał drogę, było blisko tragedii [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/autostrada-a4-niebezpieczne-manewry-218x150.jpg)
![Szokująca sytuacja podczas Rzeszowskich Juwenaliów. Złamane drzewo i 300 interwencji policji [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/drzewo-juwenalia1-100x70.jpg)


![Rusza przebudowa na DW 987, będą utrudnienia. Dwa nowe mosty na mapie Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/mosty-czarna-sedziszowska6-324x235.jpg)