Reklama

Izabela Błażowska z Rzeszowa jest autorką nowego serwisu społecznościowego Na-Kawe.net. W założeniu to miejsce, gdzie ludzie mają szanse na poznanie nowych, ciekawych osób w swoim mieście, aby wspólnie rozwijać pasje.

Na-Kawe.net to kolejny już startup Izabeli Błażowskiej. Była twórcą jednego z pierwszych w Polsce serwisów zakupów grupowych Fastdeal.pl. Ideą Na-Kawe.net jest to, aby ludzie mieli szanse na poznanie nowych, ciekawych osób w swoim mieście, aby wspólnie rozwijać pasje, np. wyjść na biegi, znaleźć ekipę do gry w siatkę, czy po prostu umówić się na kawę z interesującą, nową osobą.

Izabela Błażowska dwa lata temu przeprowadziła się z Krakowa do Rzeszowa.

– Rzeszów był dla mnie zupełnie obcym miastem. Nie miałam tu znajomych, byłam już po studiach, pracowałam, jako freelancer głównie z domu. Generalnie cierpiałam na brak socialu. Dodatkowo, jako świeżo upieczona mama obecnie 14 miesięcznej córeczki, szukałam w Rzeszowie innych mam, z którymi mogłabym się umówić na wspólne spędzanie czasu – zabawy, spacerki z dziećmi itp. Mamy na urlopach macierzyńskich i wychowawczych bardzo dużo czasu spędzają w domach i bardzo im brakuje kontaktu z innymi mamami – opowiada Błażowska.

Na Facebooku stworzyła fanpage Klub Mam z Rzeszowa, który od 28 stycznia br. ma około 940 fanek – mam z Rzeszowa.

– Motywowałam mamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami z zakresu pielęgnacji i wychowywania małych dzieci, zorganizowałam już trzy spotkania oraz aktywizowałam mamy do tego, żeby się ze sobą poznawały i wspólnie wychodziły – akcje typu „weź mamę na kawę”, czy „umów się na wspólny spacerek” – mówi Izabela Błażowska.

Poszła za ciosem i identyczny fanpage stworzyła dla 18 innych miast w Polsce. Na facebookowych Klubach Mam jest ich obecnie ponad 11 tysięcy.

– Na Facebooku problem pojawił się jednak taki, że choć mamy były chętne do poznawania się i wspólnych wypadów, to tak naprawdę nie mogły podejrzeć nawzajem swoich profili, nie wiedziały, czym interesuje się druga mama, w jakim jest wieku, tak, aby po prostu trochę dowiedzieć się więcej o osobie, z którą miałyby wyjść „na kawę”. Postanowiłam wyjść naprzeciw tym wyzwaniom, przemyślałam sobie koncepcje i wspólnie z moją 14-miesięczną Sonią na kolanach stworzyłyśmy Na-Kawe.net – mówi Izabela Błaż0wska.

Serwis został uruchomiony w zeszłym tygodniu. Po dwóch dniach miał już 125 zarejestrowanych profili.

Jak to działa?

Wejdź Na-Kawe.net, stwórz swój profil, napisz status np. „Zbieram ekipę do gry w siatkę” i czekaj na zgłoszenia od zainteresowanych osób. Logując się za pomocą Facebooka, twoje konto powstanie w kilka sekund.

Jeżeli nie masz pomysłu jak aktywnie spędzić czas, możesz skorzystać z wyszukiwarki osób. Wybierasz kryteria, które najbardziej ci odpowiadają (miasto, wiek, płeć, status cywilny, zainteresowania), sprawdzasz w statusach wyszukanych użytkowników, co chcą dziś zrobić i możesz napisać do osoby, która ma najciekawszą propozycję.

Serwis jest dostępny również w wersji mobilnej, dzięki czemu można na bieżąco odczytywać zgłoszenia od osób, które chcą z tobą spędzić czas, jak również śledzić aktualne statusy aktywności innych osób z twojego miasta.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.