Reklama

5 tysięcy złotych udało się zdobyć Stowarzyszeniu Rowery.Rzeszow.pl z programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Pieniądze zostaną wydane na zakup 30 stojaków rowerowych.

Stowarzyszenie otrzymało pieniądze z Banku Zachodniego. Zgłosiło projekt “Bezpieczne stojaki rowerowe dla szkół”.

– Planujemy zakup 30 stojaków, ale ich liczba może się zmienić. Dużo zależy od negocjacji z producentami stojaków i ewentualnej współpracy z urzędem miasta. Będą to tzw. stojaki u-kształtne. Jedyne, które tak naprawdę spełniają standardy prawidłowych stojaków. Każdy stojak to dwa miejsca parkingowe, ale wyobraźnia nie zna granic – mówi Arkadiusz Turoń z Rowery.Rzeszow.pl.

Stojaki rowerowe zostaną zamontowane przy 6 rzeszowskich szkołach. Przy każdej będzie po 5.  Gdzie dokładnie będą stojaki? To zależy od rozmów z dyrektorami szkół. Stowarzyszenie wysłało w tej sprawie pismo do wydziału edukacji urzędu miasta, by informacje o stojakach przekazano dyrektorom gimnazjów.

– Dostaliśmy odpowiedź, że nikt nie jest zainteresowany. Przygotowujemy teraz listy bezpośrednio do dyrektorów, mając nadzieję że wcześniej doszło do zwykłego niezrozumienia – twierdzi Arkadiusz Turoń.

Montaż stojaków prawdopodobnie rozpocznie się w marcu lub kwietniu. Wiele zależy od pogody.

– Postaramy się, by przy stojakach była informacja, jak prawidło przypinać rower i jakich zabezpieczeń używać. Oprócz tego, informacja graficzna bezpośrednio na stojakach, że jest to parking rowerowy – dodaje Turoń.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: