Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Trwają zapisy do rzeszowskiej edycji VI Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Zawodnicy mają do wybory dwie trasy.

Ogólnopolski projekt sportowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” odbędzie się już po raz szósty. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Partnerem biegów jest PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

 Żołnierze Wyklęci przez lata byli wyrzuceni ze świadomości społecznej i dlatego zasługują na wspólne oddanie im hołdu  – mówi Michał Kuczmierowski, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji PKO BP.

W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W 2017 roku w biegu wzięło udział ok. 60 tys. uczestników z 281 miast. VI edycja Biegu Tropem Wilczym (niedziela 4 marca br.) odbędzie się w ponad 280 miastach, gdzie pobiegnie ok. 70 tys. zawodników. Wszędzie równolegle wystartuje w południe bieg na 1963 metry – to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”.

W Rzeszowie, oprócz biegu na 1963 metry, odbędzie się także bieg na dystansie 6,2 km. W pierwszym biegu limit zawodników wynosi 70, w drugim – 200. Zawody zostaną rozegrane na bulwarach rzeszowskich. Trasy biegów prowadzą ścieżkami spacerowymi nad Wisłokiem i są w 100 procentach asfaltowe. Dodatkowo biegom będą towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych, czy gry terenowe. 

Rejestracji na zawody można dokonywać poprzez stronę: www.tropemwilczym.pl. Zapisy na bieg na krótszym dystansie zakończyły się 17 lutego. Do drugiego potrwają do 28 lutego. Udział w zawodach jest płatny – 30 zł. Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe, puchary oraz nagrody finansowe. Na wszystkich zawodników czekać będą pamiątkowe medale. 

Bieg „Tropem Wilczym” w Rzeszowie rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szopena przy Parku Linowym „Olszynki”. Pakiety startowe będą wydawane w dniu zawodów od 9:30 do 11:00. Pół godziny później rozpocznie się bieg na 1963 m, a na 6,2 km – o godz. 12:00. Dekorację zawodników zaplanowano na 13:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama