Reklama

Jest zaledwie jedną z czterech w Polsce, tu klient traktowany jest tak, jakby był prezydentem Rzeszowa. Jakość gwarantują znani w całym kraju styliści fryzur: Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt.

[Not a valid template]

 

Wierzbicki i Schmidt to fryzjerzy znani przede wszystkim z programu „Ostre Cięcie” w telewizji TTV. Stylizują największe gwiazdy w Polsce, do pokazów mody największych światowych marek, a ostatnio odpowiadali nawet za fryzury gwiazd w polskim wydaniu „Playboya”.

Jeszcze do niedawna styliści swoim nazwiskiem firmowali trzy akademie fryzjerskie w Polsce: we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.

Klientów mają z całej Polski. Stylistów cenią również mieszkańcy Podkarpacia, którzy z Przemyśla jeździli specjalnie do Wrocławia, by skorzystać z usług Akademii Wierzbicki & Schmidt. Wybierają ją również klienci z zagranicy: Ukrainy, Niemiec i Szwajcarii.

Szkolą elitę polskich fryzjerów

Mieszkańcy Podkarpacia już nie muszą pokonywać setek kilometrów, bo Akademia Wierzbicki & Schmidt powstała w Rzeszowie. Znajduje się przy ul. Matejki 12. Za jej prowadzenie odpowiada Andrzelika Kościelna, która jeszcze do niedawna prowadziła w Rzeszowie Stylownię Fryzur przy ul. Mickiewicza. Tam miała salon o powierzchni 30 m kw. Oprócz tego, prowadzi salony także w Ropczycach i Kolbuszowej.

Andrzelice udało się namówić Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmidta, by akademię ich imieniem otworzono także w Rzeszowie. Akademia została otwarta 15 grudnia ub. r., ale oficjalnie zacznie działać od przyszłego tygodnia. W dniach 10-12 marca w rzeszowskiej akademii będą gościli znani styliści fryzur.

Przez pierwsze dwa dni Wierzbicki i Schmidt będą szkolili elitę fryzjerów z całej Polski. Szkolenie jest podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W trzeci dzień obaj styliści będą swoje umiejętności prezentować na wcześniej umówionych klientach i modelkach. Każdy, kto chce, będzie mógł przyjść i to zobaczyć.

Akademia Wierzbicki & Schmidt w Rzeszowie głównie zajmuje się fryzjerstwem. Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt zagwarantowali, że do rzeszowskiej akademii będą jeździli trzy razy w roku (w czerwcu planowane jest kolejne). To nie oznacza, że tylko wtedy będą szkolenia fryzjerów. Przyjeżdżać będą również instruktorzy z akademii stylistów, m.in. Katarzyna Kowalska.

Zanim Andrzelika Kościelna otworzyła akademię w Rzeszowie także musiała odbyć szereg szkoleń i na końcu Wierzbicki i Schmidt musieli dać jej zgodę na to, by otworzyła lokal firmowany ich nazwiskami. Po szkoleniach są również trzy pracujące w rzeszowskiej akademii fryzjerki.

Fryzjer jak psycholog

Czym Akademia Wierzbicki & Schmidt różni się od typowych salonów fryzjerskich? – U nas klient traktowany jest tak, jakby był prezydentem Rzeszowa. Poświęcamy uwagę tylko klientowi, wsłuchujemy się w to, co chce mieć na głowie, czego nie lubi. Jesteśmy dla niego – można powiedzieć – psychologiem – mówi Andrzelika Kościelna.

Początkowo klienci nie byli w stanie uwierzyć, że w Rzeszowie otwarto Akademię Wierzbicki & Schmidt. By mieć pewność, pytali o to samych stylistów, robili zdjęcia i wysyłali do mistrzów nożyczek.

Andrzelika Kościelna nie może sobie pozwolić na spadek jakości. – Klienci po wizycie wysyłają informacje do Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmidta informując ich o wrażeniach z pobytu w naszej akademii – mówi Andrzelika.

Akademia Wierzbicki & Schmidt w Rzeszowie jest czynna od poniedziałku do soboty, od godz. 8:00 do 19:00. Gdy się zrobi cieplej, godziny otwarcia będą przedłużone do 20:00. W planach jest również otwarcie akademii także w niedzielę, do godz. 18:00. Jest w niej 8 stanowisk. Lokal ma powierzchnię ok. 90 m kw.

Aby skorzystać z usług akademii, najlepiej wcześniej zadzwonić i się umówić. Nr tel. 723 217 642. Ile zapłacimy za strzyżenie? Mężczyźni od 30 do 100 zł, kobiety od 50 do 200 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: