Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Około 50 osób zatrudni firma Dazumi, która w Rzeszowie uruchomi fabrykę produkującą unikalne na skalę światową samoobsługowe terminale do realizacji płatności, zamawiania usług online, a także wysyłek i odbioru paczek.

Umowę przedwstępną na zakup budynku w Rzeszowie w czwartek podpisał prezes Damian Puczyński, prezes Dazumi. Fabryka samoobsługowych terminali cyfrowych powstanie w tym roku blisko centrum Rzeszowa w przemysłowej części miasta przy ul. Boya-Żeleńskiego. Ostateczna umowa zostanie podpisana do 30 czerwca br.

Na ponad 2 tys. metrach kw. powstanie przestrzeń produkcyjna, gdzie zostaną zamontowane nowoczesne linie technologiczne umożliwiające produkcję terminali Stoppoint. Fabryka będzie zatrudniała ok. 50 osób.

Spółka otrzymała już pozytywną, prawomocną decyzję Urzędu Miasta w Rzeszowie o uwarunkowaniach środowiskowych. Decyzja potwierdza, że inwestycja nie należy do „potencjalnie mogących negatywnie oddziaływać na środowisko”.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przyznała dotację dla Dazumi (ponad 9,7 mln zł, 70 proc. wartości inwestycji) na uruchomienie fabryki w Rzeszowie, zawarła aneks zezwalający na rozpoczęcie pełnego procesu inwestycyjnego – zakup nieruchomości w której ulokowana zostanie fabryka terminali oraz maszyn i urządzeń na potrzeby linii technologicznej.

Kolejnym krokiem będzie zakup linii technologicznej. Spółka prowadzi już rozmowy dotyczące wyboru optymalnego rozwiązania. Zdaniem Damiana Puczyńskiego, terminal, mimo zaawansowanych technologii, będzie łatwy w użytkowaniu.

– Z oferty będzie można skorzystać w aplikacji mobilnej, poprzez stronę internetową i sfinalizować wysyłkę lub odbiór w jednym z punktów sieci handlowych czy paliwowych – wyjaśnia Puczyński. Na tym jednak nie koniec. Dzięki dotacji, spółka chciałaby także wyznaczać trendy designu terminali.

– Współpracujemy z projektantami z Wydziału Wzornictwa Warszawskiej ASP i wspólnie analizujemy światowe trendy w projektowaniu wzornictwa terminali samoobsługowych – podkreśla prezes Puczyński.

– Prowadzimy obecnie rozpoznanie dostępnych maszyn i urządzeń, które pozwalają łączyć takie materiały jak stal, kompozyty i szkło, dzięki czemu będziemy mogli produkować nie tylko supernowoczesne, ale także super awangardowe terminale, które teraz i w przyszłości wpisywać się będą w światowe trendy designu – dodaje prezes Dazumi. 

Terminale Stoppoint będą mogły zapewnić niemal nieograniczoną liczbę usług, a do tego wygodnie, szybko i tanio. Przy okazji tankowania i płacenia za paliwa na stacji paliwowej lub robienia zakupów w sieci handlowej będzie można nadać i odebrać paczkę, ale także np. wysłać do naprawy telefon komórkowy, obuwie, okulary, torebkę, czy zegarek.

Terminale ułatwią też opłatę za ubezpieczenia i rachunki, zakup biletów na mecze i koncerty, czy doładowania do telefonu.

Spółka Stoppoint notowana jest na NewConnect. Jej firma zależna Dazumi pod brandem “Stacja z Paczką by Stoppoint” realizuje usługi kurierskie w ponad 900 stacjach paliw PKN Orlen.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama