Zdjęcie: BHP Życie
Reklama

„Każdy może zostać bohaterem” – z takiego założenia wyszło Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego, które w najbliższą sobotę (21 stycznia) przeszkoli w Rzeszowie osoby bezdomne z udzielania pierwszej pomocy.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się w siedzibie Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ul. Jana Styki 21 od godz. 8:30 do 13:30.

Organizatorzy szkolenia twierdzą, że ludzie dotknięci bezdomnością często nie mogą liczyć na wsparcie osób postronnych, dlatego ważne jest, by takiej pomocy potrafili sobie udzielać nawzajem.

– Osoby bezdomne, które nie mają dostępu do publicznej opieki zdrowotnej są bowiem szczególnie narażone na utratę zdrowia lub życia, zwłaszcza w tych warunkach, jakie panują o tej porze roku. Szkolenie nie tylko pomoże nauczyć uczestników, jak takiej pomocy prawidłowo udzielić, ale również przekona, aby będąc świadkiem sytuacji, gdy zdrowie lub życie drugiej osoby jest zagrożone, nie bać się zareagować – mówi Arkadiusz Rząsa, właściciel Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego i pomysłodawca akcji.

Szkolenie przeprowadzą doświadczeni ratownicy medyczni  we współpracy z firmą Passio z Rzeszowa i Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego pomaga również zbierać pieniądze na zakup do placówki automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). – Szukamy zarówno firm, jak i prywatnych darczyńców – dodaje Arkadiusz Rząsa.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: