Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zostanie uruchomiona „Strefa Rodziców”. Dzięki niej najmłodsi pacjenci poczują się, jak w domu.  

„Strefę Rodziców” w szpitalu przy ul. Lwowskiej uruchomi firma Budimex, która rozpoczęła XVII edycję programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Rzeszowski szpital znalazł się w gronie tych placówek, w których taka strefa zostanie otwarta. Powstają one z myślą o rodzicach chorych dzieci, by w trakcie hospitalizacji najmłodszych pacjentów mogli być przy nich obecni. Rzeszowska strefa będzie już 17. w Polsce.

W szpitalu przy ul. Lwowskiej zostanie całkowicie wyremontowana świetlico-stołówka dla dzieci oraz powstanie specjalne zaplecze socjalne dla rodziców, w którym opiekunowie będą mogli przygotować sobie szybki posiłek. Ponadto zostanie odnowiona część oddziału, która pełni funkcję szkoły.

– Wszystkie pomieszczenia będą zaaranżowane według indywidualnego projektu, dopasowane do warunków szpitalnych, jednak zyskają całkowicie nowy, przyjazny charakter, w którym mali pacjenci i ich rodzice będą się czuli jak w domu – zapowiada Katarzyna Łukawska z biura prasowego firmy Budimex.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Strefa Rodziców” w rzeszowskim szpitalu ma być otwarta jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W Strefie opiekunowie maluchów, oprócz zabawy i rozmowy z pociechami, będą mogli przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc.

– Kontakt z rodzicami, zwłaszcza podczas trudnego okresu pobytu dzieci w szpitalu, jest bardzo istotny dla ich lepszego samopoczucia i ułatwia młodym pacjentom szybszy powrót do zdrowia. W polskich szpitalach brakuje odpowiednich przestrzeni, w których rodzice mogą odwiedzić swoje dzieci i spędzić z nimi czas – podkreśla Katarzyna Łukawska.

Z dotychczasowych oddanych 16. „Stref Rodzica” rocznie może korzystać ponad 27 tys. młodych pacjentów i ich rodziców.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama